Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop horizontal type mask tool

29 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki konumuzda dikey yazım maskeleme aracı hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda yatay yazım maskeleme aracı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Horizontal Type Mask Tool aracı kullanımı, yazılar içine resim ekleme konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bu aracın kısayol tuşu ( T ) harfidir.

Program ile soldan sağa doğru yazılar içine resim eklemek için kullanılmaktadır. Bu aracı kullanabilmek için aşağıda adımları yerine getirmeniz gerekecektir.

KULLANIMI

Çalışma sayfasına bir resim ekleyiniz.

Araçlar kısmından Horizontal Type Mask Tool aracını etkinleştiriyoruz.

Yazımızı yazdıktan sonra Layer Paneli altında siyah kutu içinde yuvarlak butona bastığımızda işlemi tamamlıyoruz.

VİDEO ANLATIM

Bu araç için iki farklı yazı yazabilirsiniz. Farenizle resmin üzerine dokunduğunuzda yazmaya başlayabileceğiniz gibi fareye basılı tutarak yazma alanı oluşturabilirsiniz. Yazıları bu seçili alana yazabileceksiniz yazlar sığmazsa seçili alanın köşelerinden bu alanı genişletebilirsiniz.

Bu yazımızda yatık yazılar içine resim yerleştirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın