Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop smart object { akıllı nesneler } nedir?

276 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Adobe Photoshop smart object ve smart filters konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop da piksel tabanlı görseller büyütüldükçe bozulmalar yaşanmaktadır. Eğer görseller, smart object yani akıllı nesne olarak işlenmeye başlanırsa bu bozulmalar en aza indirgenir.

Daha aza indirgendiği içinde daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu nedenle smar filters olayı içinde aynı geçerlidir.

Şimdi bizim bu konumuzda akıllı ojeler üretmek, smart object nasıl oluşturulur konusunda aşağıda adımlarla bilgiler vermeye çalışacağız.

SMART OBJECT

Bir görseli akıllı objelere, nesnelere çevirmenin en hızlı pratik yöntemi katmanın üzerinde farenin sağ tuşu ile açtığınızda convert to smart object seçeneği ile kolaylıkla akıllı nesnelere çevirmeniz mümkündür.

Kontrol çubuğunda Layer > Smart Object > Convert to smart object adımları ile de aynı şeyi yapabilirsiniz. Yukarıda akıllı objeye çevrilen objenin simgesinin değişik olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Smart object tekrar normal katmana çevirmek isterseniz Layer > Rasterize > Layer adımları ile normale çevirebilirsiniz.

SMART OBJELERİ DIŞA AKTARMA VE DIŞARDAN ÇAĞIRMA

Dışarıdan bir nesneyi çağırmak, yani import etmek için File > Open as Smart Object yolunu izleyerek dışarıdan akıllı obje çağrılabilir.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece çalışma sayfasına smart obje çağırabilirsiniz. Çalıştığınız akıllı nesneleri dışa aktarmak yani Export etmek için Layer > Smart > Export Content yolunu izleyerek dışa aktarılmaktadır. Veya layer paneli üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın