Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop katmanları kilitleme

165 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Photoshop katmanları kilitleme konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop da çalışırken daha verimli çalışmak için katmanları kilitlemek gerekebilir. Böylece doğabilecek herhangi bir aksaklık sebepleri doğabilecek sorunlarında önüne geçmiş olacağız.

Bizde bu konumuzda Photoshop da katmanlar nasıl kilitlenir bu yazımızda sizlere bunu anlatacağız.

KATMANLAR NASIL KİLİTLENİR

  • LOCK TRANSPARENT PİXELS;

Bu kilitleme ile sadece filtre ve efekt işlemlerini yapabilirsiniz. Kilitli olduğu halde move aracı ile taşıma ve temel işlemler yapılabilir.

  • LOCK İMAGE PİXELS;

Görsel resimler üzerinde boya, efekt ve yapmanıza izin verilmez. Move tools ile taşıma ve temel işlemlere izin verilir.

  • LOCK POSİTİON;

Resimlerde pozisyon değiştirme dışında her türlü işlemler yapılabilmektedir. İmajın konumu değişemez.

  • LOCK ALL;

Tümünü kilitlediğinizde hiçbir işlem yapılamaz. Katmanı kilitler sadece görüntü olarak görebilirsiniz. Kilitle işlemi katmanlar üzerinde yapılabilmektedir.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda verdiğimiz şekilde katmanları istenilen şekilde kilitleme yaparak isteğe göre imajlarda değişiklik yapıp, yapmayacağınıza göre kararlar verebilirsiniz.

Bu yazımızda photoshop seçili katmanları kilitleme konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın