Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop image brightness contrast nedir

31 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Photoshop image brightness ve contrast ayarı hakkında bilgi vereceğiz. Bu işlemler, ayarlar nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop image brightness de görsellerde zıtlık ve parlaklık ayarlarının yapıldığı menüdür. Bu menü Brightness ve Contrast ayarları olarak geçmektedir.

Görsellerde parlaklık ve zıtlık ayarına ulaşabilmek için Image > Adjustments > Brihgtness ve Contrast ayarları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ayarlarda panel içinde bulunan barı sağa çekerek ışık oranını fazla artmaktadır. Birde burada Contrast ayarı vardır.

Yine burada zıtlık ayarı yapılabilmektedir. Barı sağa sola oynattıkça görsel fotoğraflarda parlaklık ve zıtlık ayarını gerçekleştirebilirsiniz.

Birde bu menüde Use Legacy ayarı vardır bu ayarda mevcut işlemin şiddeti ayarlayabilirsiniz. Preview ön izleme menüsünden de izleme yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Photoshop image brightness ve Photoshop image contrast ayarları hakkında ne işe yaradığına bilgi verdik. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın