Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop History Brush Tool Nedir

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda History Brush Tool nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

History Brush Tool diğer adıyla Geçmişe Dönme Fırça aracıdır. Çalıştığınız bir alanda yanlış yapılan bir işlem için geriye dönmek için kullanılmaktadır.

Bu araç ile history panelde yapılan işlemler kadar geriye dönülmektedir. Standart da 20 adım kadar geriye doğru işlemler alınmaktadır.

Photostop History Brush Tool aktif etmek için Edit > Preferences > Performance yolu izleyerek History States adımı üzerinden bu değeri artırabilirsiniz. Bu işlem Ram’den yiyecektir.

GEÇMİŞİ GERİ GETİRMEK PHOTOSHOP

  • Geçmiş panelini açmak için Pencere> Geçmiş’i seçin.

Geçmiş panelinde, Geçmiş Fırçası aracının kaynağı olarak kullanmak istediğiniz durumun en soldaki sütununu açın. Seçili geçmiş durumunun yanında bir fırça simgesi görünecektir.

  • Geçmiş Fırçası açma kısayolu CTRL +Y kullanabilirsiniz.
  • İstediğiniz efekti elde etmek için Boyut ve Sertlik gibi araç ayarlarını özelleştirmek için Seçenekler çubuğunu kullanın.
  • Görüntünün geri yüklemek istediğiniz bölümleri üzerine sürükleyin.

Yukarıda adımlarla Photoshop History Brush Tool etkinleştirebilirsiniz. Bu konumuzda Photoshop Geçmiş işleme geri dönme konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın