Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop eraser tool { silgi aracı } kullanımı

36 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda silgi aracı photoshop eraser tool kullanımı hakkında bilgi vereceğiz. Fotoğrafları veya çizimleri silmek için kullanılan araçlardır.

Bu aracı kullanmak oldukça basittir. Bunun için aşağıda adımları kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PHOTOSHOP ERASER TOOL KULLANIMI

Silgi aracı açmak için kısayol tuşu { E } harfidir. Bunun için CTRL + E harfine basarak yeni çalışma sayfası ve bir katman oluşturuyoruz.

Hazır çizim araçlarını kullanarak Rectange aracı ile bir çizim yapalım. Daha sonra erase silgi aracını aktif ederek bu çizimi silmeye başlayabiliriz.

Farenizin sol tuşuna basılı tutarak silgi aracını kullanarak bu çizimi silmeye başlayabilirsiniz. Burada kontrol şeridi üzerinden silginin ucunu ayarlayabilir veya silgi ucu genişliğini ayarlayabilirsiniz.

Aynı zaman silgi ucu değiştirerek bu uca göre resimlerini silebilirsiniz. Photoshop silgi aracı kullanımı oldukça basittir.

Bu fırça özelliği olan brush tool ile aynı özelliği taşımaktadır. Yani fırça ucu genişliği ve fırça ucu değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

FIRÇA UCU KULLANIMI VE DEĞİŞTİRME

Yukarıda video da fırça ucu değiştirme konusunda videomuzda silgi aracı içinde kullanabilirsiniz. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın