Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop gradient tool kullanımı

50 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda degrade aracı veya diğer adıyla gradient tool kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bu araç nedir, ne işe yarar nasıl kullanılır bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Bu aracın kısayol tuşu ( G ) harfidir.

Kullanım amacı renk geçişlerini üretmektedir. Renkleri karıştırmak ve çeşitli renk geçişleri elden etmek için kullanılan aracımızdır.

Bu araç ile iki veya daha fazla rengi birbirine karıştırarak renk geçişleri sağlamaktır. Bu araç nereden nasıl açılır?

Gradient aracını açmak için araç çubuğunda yer alan küçük penceremiz üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

Yukarıda gördüğünüz gibi G harfini kullanarak bu aracı etkinleştireceğimiz gibi araç çubuğu üzerinden de renk karıştırmak için kullanabiliriz.

Bu aracı etkinleştikten sonra faremizin sol tuşuna basılı tutarak uygulamasını yapabiliriz. Bu araç ile çalışırken swatches panelindeki renkleri de etkin olarak kullanabilmeniz için önemlidir.

Burada ön plan rengi ve arka plan rengi olarak seçtiğiniz renkleri karıştırabilirsiniz. Yukarıda kontrol şeridinde olan paneller üzerinden renk temaları ve karıştırma türünü seçebilirsiniz.

Bu konumuzda photoshop da renkleri karıştırma konusunda gradient tool veya diğer adıyla degrade aracı nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın