Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Feather yumuşak kenarlı boyama

28 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yumuşak kenarlı boyama işlemi olan feather hakkında bilgi vereceğiz. Bu araç nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vereceğiz.

FEATHER ARACI;

Seçili alanların etrafını yumuşak görünüme sahip olacak şekilde boyamaya yarayan bir araçtır. Bunun için bu araç nasıl kullanılır? Bununla ilgili olarak aşağıda uygulamalı şekilde bilgi vermeye çalışacağız.

UYGULAMA;

Yeni bir çalışma sayfasını açarak bir katman oluşturunuz. Daha sonra bir seçili alan oluşturmak için Elipcital marguee tool aracı ile alan seçiyoruz.

Daha sonra Select > Modify > Feather alanından veya SHİFT + F6 tuşunu kullanarak burada küçük bir pencere açılacaktır.

Feather Radius alanına gireceğiniz değer doğrultusunda kenarlar yumuşayacaktır. Birde bunu sizlere bir video anlatım ile anlatarak nasıl olduğunu anlatacağız.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda adımlarla yumuşak kenarlı boyama işleminin nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalışacağız. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın