Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop color sampler tool kullanımı

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda photoshop yeni kullananlar için photoshop color sampler tool nasıl kullanılır, ne işe yarar konusunda bilgi vereceğiz.

Bu araç nereden, asıl açılır konusunda bilgi vermeye çalışalım. Bu aracın kısayol tuşu ( i ) harfidir. Programı açtığınızda i harfi ile boyama araçlarından olan color sampler tool aracığını etkinleştirmiş olacaksınız.

Damlalık aracı ile aynı çalışan bu araç da renkleri seçmenize yaramaktadır. Burada belirlediğiniz renklerin RGB değerlerini belirlemektedir.

Burada renklerin RGB ton numaralarını bulduktan sonra Windows > Color ( F6 ) kısayolu ile açarak ızgara’dan RGB ayarını seçiyoruz.

Yukarıda RGB numaralarını color penceresinde RGB ayarına yazdığınızda 1 numaralı seçimdeki renk tonunu elde ediyoruz. Bu aynı zamanda renkleri kayıt edebilirsiniz.

Kısaca photoshop color sampler tool aracı kullanımı, ne işe yarar konusunda bilgi verdik. Bunu ayrıca birde video anlatım ile nasıl yapıldığınız anlatacağız.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda video da bilmediğiniz bir renk tonunu elde etme veya renklerin RGB numarasını öğrenme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinde bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın