Sponsorlu Bağlantılar

Pc klavyesinde 1 bölü kesir { ⅟ } işareti nasıl yapılır

1.635 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda 1 bölü işareti klavyede nasıl yapılır bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Klavyede sıklıkla kullanılan özel karakterler, özel işaretler klavyede Ctrl, Alt, Alt GR, Shift ve Fn tuşları kullanarak yapılmaktadır.

Bunun dışında diğer klavyede olmayan özel simgeler, semboller Windows özelliği olan ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır. Bunlardan biri olan 1/ veya diğer adıyla bir kesir simgesi nasıl yapılır, nasıl yapılmış bununla ilgili bilgiler vererek klavyede yapmaya çalışacağız.

PAYI BİR OLAN KESİR

Diğer adıyla payı bir kesir olan veya bir kesir simgesi klavyede yapabilmek için karakter eşlem tablosu kullanacağız.

Bunun için ilk önce bu tablo nerede, nasıl açılıyor hemen bununla konumuza başlayarak devam edelim.

Windows Tuşu + R harfine birlikte basınız “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazınız ve enter tuşuna basınız.

Böylece karakter eşlem tablosu açılacak ve bundan sonra şu adımlarla devam ederek payı bir olan kesir sembolünü yapacağız.

Bu özel karakterin Unicode U+215F karşılığı gelmektedir. Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin ve Unicode’a git: 215F olarak kodu yazdığınızda 1 kesir simgesini kolaylıkla bulacaksınız.

Buradan sizin yapmanız gereken bu sembolü bulduktan sonra Seç > Kopyala olarak panoya işaretledikten sonra başta Excel, Word, Txt metin belgesi, web site, blog sayfa tüm sayfalarda kopyalayarak kullanabilirsiniz.

Ben bunlarla uğraşamam diyorsanız o zaman yukarıda alandan kopyalayarak istenilen yerlerde kullanabilirsiniz.

Matematik, Geometri kullanılan ⅟  işaret nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz.

Sizde arayıp da bulamadığınız özel semboller, karakterler, işaretler, emoji ve diğer simgeleri emoji kütüphanesi üzerinden bularak bilgisayar, Android cihazlarda, İOS cihazlar kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın