Sponsorlu Bağlantılar

Pc klavyede hemen hemen eşittir { ≈ } işareti nasıl yapılır

4.417 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda matematikte, geometri de sıklıkla kullandığımız hemen hemen eşittir işareti veya diğer adıyla yaklaşık simgesi klavyede nasıl yapılır bununla ilgili olarak bu makalemizde yazımızda bulabilirsiniz.

Klavyede sıklıkla kullanılan özel karakterler, işaretler Alt, Alt Gr, Shift, Ctrl, Fn tuşlarını kullanılarak yapılmaktadır. Klavyede olmayan özel karakterler ise Windows özelliği olan ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır.

Bunlardan biri olan hemen hemen eşittir simgesi klavyede aşağıda vereceğimiz yöntemlerle gerçekleştireceğiz.

HEMEN HEMEN EŞİTTİR SEMBOLÜ

Bu özel karakteri klavyede yapabilmek için karakter eşlem tablosunu açacağız. Bunun için aşağıda adımları yaparak ilk önce açacağız.

Windows + R tuşlarına birlikte basalım ve “çalıştır penceresi” açalım. Bu pencereye “charmap” komutu yazarak “karakter eşlem” tablosunu açıyoruz.

Yukarıda örnek de görüldüğü gibi karakter eşlem tablosu açılacaktır. Bu tabloda yer alan yüzlerde özel sembolleri bir arada göreceksiniz. Hemen hemen eşit işareti Unicode U+2248 karşılığı gelmektedir.

Gelişmiş görünüm kutucuğunu işaretleyin Unicode’a git 2248 olarak yazdığınızda bu şemada hemen hemen eşit simgesi kolaylıkla bulunacaktır.

Buradan Seç > Kopyala yöntemi ile panoya kopyalayarak başta Excel, Word, Txt metin belgesi, blog sayfası, web site tüm alanda kullanabilirsiniz.

Ben bunları yapamam diyorsanız yukarıda alandan kopyala ( ctrl + c ) ve yapıştır ( ctrl + v ) tuşlarını kullanarak istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

≈ ASCİİ KOD TABLOSUNDA

≈ alt tuşu ile bunu yapmanızda mümkündür. Bu işareti yapmak için ascii kod karşılığı 8776 gelmektedir.

Bu işareti yapmak için ALT tuşuna basılı tutun ve 8 – 7 – 7 – 6 tuşlarını sırasıyla tuşlayın. Sonra Alt tuşuna basmayı bıraktığınızda ≈ simgesi kolaylıkla oluşacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda hemen hemen eşittir sembolü klavyede nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Arayıp da bulamadığınız özel karakter, simgeler, sembolleri bilgisayar, Android, İOS telefonlar kullanmak için emoji kütüphanesi üzerinden tüm özel sembolleri bularak kullanabilirsiniz.

Hemen hemen eşit sembolü veya yaklaşık, tahmini doğru simgeleri veya diğer aramakta olduğunuz simgeleri sayfamızın altında yazarak destek vermeye çalışabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın