Sponsorlu Bağlantılar

Outlook önbellek temizleme

112 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Outlook önbellek temizleme konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce önbellek hakkında bilgi verdikten sonra Outlook önbellek temizliği konusunda bilgimizi aktaracağız.

Bilgisayarda programların, uygulamaların veya bir siteye girdiğiniz de tekrar girdikleri sırada uygulamanın, programların düzgün çalışabilmeleri, siteye daha hızlı girebilmeleri için cachle bellek veya önbellekte dosyalar tutulmaktadır.

Hızlı ve performanslı çalışmalarına yarayan ve tekrar girişlerde veri dosyalarını bu bellek sayesinde hatırlamasına yardımcı oldukça için önemlidir. Fakat zamanla programlarda, sitelerde her girildiğinde bu dosyaların şişmesi nedeniyle yavaşlamalar oluşmaktadır.

Bu nedenle Bilgisayarlarda veya programların önbelleklerini arada temizlemek gerekecektir. Bizimde bu konumuzda Outlook önbellek temizleme nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu yazımızda anlatacağız.

MİCROSOFT OFFİCE OUTLOOK ÖNBELLEĞİ NASIL TEMİZLENİR

Office programı olan ve mailler yönetim programı Outlook da şişen önbellek silmek için kolaylıkla aşağıda vereceğimiz yöntemle gerçekleştirebilirsiniz.

  • Windows Tuşu + R Harfi tuşlarına birlikte basınız.
  • Karşınıza “Çalıştır Penceresi” açılacaktır.
  • Bu çalıştır penceresine “%localappdata%\Microsoft\Outlook” komutunu tırnak işareti olmadan yazınız.
  • Daha sonra karşınıza Outlook Klasörü açılacaktır.
  • Bu klasör içinde “RoamCachle” klasörünü göreceksiniz.
  • Bu klasör içinde Tüm verileri seçmek için CTRL+A tuşlarına basarak tüm dosyaları seçiniz.
  • Daha seçili dosyaları “Delete” tuşu ile tümünü silin.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda Outlook önbelleği silmek herhangi bir veri kaybı yaşatmayacaktır. Fakat silmeden bu dosyaları farklı bir klasör içine kopyalayın veya taşın sonrasında Outlook çalıştırdığınızda herhangi bir sorun görülmediğinde tamamen silebilirsiniz.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Bu konumuzda Microsoft Office Outlook Cachle Bellek temizleme veya aramalarda olduğu gibi Outlook önbellek temizliği nasıl yapılır bunu yazımızda sizlerle paylaştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için bilgisayarcıya soru sor adresimizden bize tüm konuda yardımcı olabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın