Mobil

instagram akış yenilenemedi sorunu çözümü

instagram akış yenilenemedi sorunu çözümü

Merhabalar, bu konumuzda instagram instagram is not refreshing hatası veya diğer adıyla instagram akış yenilenemedi sorunu çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

İnstagram ama sayfasında, kullanıcının ilgi alanlarına göre gönderiler gelmektedir. Daha fazla gönderi görmek için ana sayfayı yenilemek gerekmektedir. İnstagram akış yenilenemedi sorunu, kullanıcının yeni yüklenen fotoğraflara ve videolara erişemeyeceği anlamına gelmektedir.

İNSTAGRAM AKIŞ YENİLENEMEDİ ÇÖZÜMÜ

İnstagram is not refreshing ya da instagram akış yenilenemedi hatasının nedeni ile ilgili bir fikir edinebilirsek buna göre adımlarla sorunun kesin çözümünü sağlayabiliriz.

İNSTAGRAM AKIŞ YENİLENEMEMESİNİN NEDENLERİ

Eğer instagram akış yenilenemedi problemi yaşıyorsanız ve akış güncellenemiyorsa buna neden bazı sebepler, nedenler olabilmektedir. Olası nedenler şunlardır!

  • İnstagram’ı veya diğer uygulamaları kullandığınız cihaz için düşük hız ve internet bağlantısının olmaması
  • İnstagram uygulamasının eski bir sürümü kullanması
  • Teknik nedenler ( uygulama hatası, instagram sunucusunun cevap vermemesi, VPN, DNS kullanımı )

Yukarıda saydığımız genel nedenlerden dolayı instagram akış yenilenemedi { instagram is not refreshing } sorunsalı yaşanabilmektedir.

Şimdi bu nedenlerden dolayı sorun nasıl çözülür, nasıl düzelir bununla ilgili aşağıda vereceğimiz çözüm önerileri denemenizde fayda vardır.

İNSTAGRAM İS NOT REFRESHİNG

  1. NEDEN;

İlk nedenimiz internet bağlantısı sebebiyle mobil cihaz veya bilgisayarımızın internet bağlantısını kontrol etmeli ve cihazlarımızı yeniden başlatmayı deneyelim.

İnstagram cihazlardan çerezleri temizleyelim bu uygulamalarda önbellek temizliği olarak da geçmektedir. İnternet bağlantısını telefon veya tabletin internetini kullanıyorsanız normal TTNET, TURSAT gibi sabit internet ağlarınızın Wi-Fi ağını kullanarak deneyin veya tam tersi deneyin. Yani farklı bir internet ağı kullanın.

  1. NEDEN

İnstagram akış yenilenemedi sorunu için ikinci nedenimiz instagram uygulamasının eski bir sürümünü kullanıyorsanız yaşanabilmektedir. Eski bir sürüm kullanıyorsanız uygulama da hatalara sebep olabilmektedir.

Google Play Store [Android] için Apple Store içinde İOS işletim sistemi kullanan cihazlar için güncellemeler varsa kontrol edin ve indirip güncelleyiniz.

  1. NEDEN

Diğer instagram is not refreshing [ instagram akış yenilenemedi ] sorunun teknik nedenlerde kaynaklı olma ihtimali yüksektir. Yukarıda internet bağlantısı ve uygulama güncellemeleri sizin tarafınızdan sebep olabilmektedir.

Fakat telefon, tablet, bilgisayarda VPN veya farklı DNS adresi, Proxy gibi bağlantı yöntemi kullanıyorsanız instagram akış yenilenemedi problemi yaşanabilir. Bunun için bu tür bağlantı yöntemini kullanıyorsanız kullanmayın ve iptal ediniz. Bu tür uygulamaları kaldırın ve bilgisayar ve mobil cihazların çerezlerini siliniz.

Son olarak hata instagram tarafından sunucuların aşırı meşgul olması nedeniyle cevap verememesi nedeniyle instagram akış yenilenemedi sorunu oluşmaktadır.

Bunun için sizin pek bir şey yapmanıza gerek yok arkanıza yaslanarak sorunun kendiliğinden çözülmesini beklemek olacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Avrupa ile Türkiye arasında yaşanan internet kablolarında oluşan darboğazlar nedeniyle zaman zaman instagram çökmesi oluşabilmektedir. Bu nedenle size verdiğimiz ilk maddeleri kontrol etmeniz ve instagram ile ilgili üçüncü parti uygulamalar kullanmamanız olacaktır.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu konumuzda instagram akış yenilenemedi, instagram is not refreshing, instagram çökmesi nedenleri ve çözüm yöntemlerini vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabiliriz.

Diğer instagram ile ilgili sorunlar, hatalar ve problemlerinizi instagram yardım ve destek hattı sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL