Sponsorlu Bağlantılar

Ortak Ağda Bilgisayar Nasıl Gizlenir?

6.112 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir işyeri , ofis , muhasebe bürosu veya fabrika ortamında network üzerinden bağlı ağdaki bilgisayarlarda aynı class ip adresi kullanıyorlarsa bir birlerini göreceklerdir. durumuna baktığınızda bilgisayarlar listelenecek.

network-ag-ortamindaki-bilgisayarlar

Benim burada anlatacağım konu eğer siz bu ortak ağa wifi yani kablosuz internet ağ üzerinden bağlıysanız ve bilgisayarınızın bu ev ağı , iş ağında görünmesini engellemek istiyorsanız bunu bir komut ile gizleyebilirsiniz.

win+r tuş kombinasyonu birlikte basıyoruz ve çalıştır penceresini açıyoruz. Daha çalıştır penceresine cmd komutunu yazın ve dos penceresini açıyoruz.

dos penceresine “net config server /hidden” komutunu yazın ve enter tuşuna basınız. Komut Başarıyla Tamamladı. yazısı ile işlem sonlanacak , Böylece bilgisayarınızı network ağ ortamında gizlemiş saklamış olacaksınız. Bunun ne tür avantajları olacaktır ? bilgisayarınızın ortak paylaşım klasörüne erişemeyecekler ardından paylaşım dosyalarınızı virüslerden korumuş olacaksınız.

Arama Tags & Etiket ;

ağda bilgisayar gizleme , network ağında pc nasıl gizlenir , ev ağında bilgisayar gizleme , işyerinde bilgisayarı saklama , ağ ortamında bilgisayar nasıl gizlenir , paylaşımdaki bilgisayarlar nasıl gizlenir , ağdaki bilgisayar nasıl gizlenir , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 7 , Xp , ağdaki bilgisayarı gizleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Ortak Ağda Bilgisayar Nasıl Gizlenir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın