Sponsorlu Bağlantılar

Araç Takip Sistemi ( ATS ) Nasıl Montaj Edilir?

1.400 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konumuzda ATS ( araç takip cihazı ) nasıl montaj edilir? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Günümüz teknolojisinde şirketler, firmalar , nakliyeciler piyasa’da alana inen araçları takip etmek , rut kontrolü etmek, ve araçların motor açılış saat ve kapanış saatlerini, hatta araç içindeki ısı takibi yapmak için Araç Takip Sistemi üzerine yoğunlaşmışlardır. 

Pazarlamacıları veya araçlarını kontrol edebilmek için araç takip cihazı montajı için arayışlara girebilirler. Piyasada bir çok firmanın markasını görebilirsiniz. Bunun için alt yapısı sağlam olan bir firma ile anlaşmak gerekebilir bunun nedeni araç takip için gireceğiniz bir panel vardır. Bu panelde bazen aracınız Konya’da bir mahallede iken Okyanusun ortasında görünebilir. Bu alt yapısı sağlam bir firma olması için önemlidir. Tabiki maliyetlerde ona göre artabilir.

 Araç Takibi için ilk başta ne yapılması gerekir , montaj nasıl olur? ats nasıl kurulur? bununla ilgili sırasıyla yapılması gereken adımları söyleyelim. 

Araç Takip Sistemi Nasıl Kurulur?

  • İlk önce araç takibi firması için bir araştırma yapmanız gerekecektir. Bu araç takip sistemi için bir çok önder firmaların olabileceği gibi bazı bu sektörde iyi olan firmalar vardır. Bunun için bir başka firma, şirketlerde tanıdıklar ile istişare edilebilir. Kullanıcıların önerisi, tavsiyesi veya kötü referansları var ise bilgi toplayabilirsiniz. 

  • Şimdi Bir firma ile anlaştınız, araç takip sistemi için firma size web üzerinden takip için ve iphone yada android cihazlar üzerinden araçları takip edebilmeniz için bir kullanıcı adı ve şifresi ve araçları takip edeceğiniz araç takip cihazları satacaktır.! bu cihazlar paralıdır 260 Dolar veya daha maliyetli , düşük olabilir .
  • Araç başı , araçlara montaj edilmek için kaç adet cihaz aldıysanız , bir o kadar da operatörlerden , Turkcell , Vodefone , Turk Telekom gsm operatörlerinden M2 ( data sim kart ) alacaksınız . Bu kartlar farklı olduğu için araç takip sistemine uygun kartı size müşteri temsilcisi söyleyecektir.
  • Aldığınız data sim kartı bu cihaza kart yerine takılır , sim kartın sim kilidinin olmamasına dikkat ediniz varsa telefon üzerinden açılışta sorulan sim kilidi kaldırılsın bunu oto elektrikçiler yapmaktadır veya satın aldığınız firma sizi montaj için yönlendirecektir.
  • Araç Takip Cihazı direksiyon altına genel olarak görünmeyen bir yere sürekli elektrik beslemesi olan bir yere montajlanır. Araç kapalıda olsa açıkta olsa sürekli elektrik beslemesi olacağı için sim kart tarafından sinyaller gönderdiği için aracın kapalı , park halinde veya rölanti halinde çalıştığını görmek için gereklidir.
  • Sim Kart tarafından gönderilen bu verileri araç takip cihazı bu sinyalleri , araç takip sistemi sunucularına gönderir ve bu sunucular sayesinde sizde yukarıda örnek resimde olduğu gibi panelde an ve an görebilir araçlarınız nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
  • Montajlama ve kullanımı oldukça basittir.
  • Peki araç takip sistemin maliyeti nedir? bu sistemin maliyeti ; araç takip cihazına vereceğiniz araç başı cihaz ücreti , aylık sim kart operatör için ücretlendirme ve yıllık server ( sunucu ) ücretidir. Extra istekleriniz varsa bu maliyetlere yansımaktadır.  

Arama Tags & Etiket ;

araç takip sistemi nasıl takılır , araç takip sistemi nasıl kullanılır , araç takip sistemi nasıl kurulur , araç takip sistemi nasıl montaj edilir , araç takip montaj arvento , en iyi araç takip sistemi, araç takip cihazı önerisi , araç takip cihazı tavsiyesi , vehicle tracking system

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın