Sponsorlu Bağlantılar

İphone bilgisayara bağlayınca İtunes otomatik açılıyor?

2.263 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda benimde bazen sinir olduğum bir konu hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. İpad veya İphone telefonu bilgisayara usb ile bağladığınızda otomatik itunes açılmasıdır. Bu neden can sıkıcı bir hal alır? iphone bilgisayara takınca itunes açılması bilgisayarı açılırken yavaşlatacaktır. Böylece hem yapacağınız iş üzerine beklemeniz gerekecek hemde sadece her defasında iphone takıp şarj etmek için itunes kapatmanız gerekecektir. Şimdi otomatik açılan itunes nasıl kapatırız? bunu anlatmaya çalışacağım.

itunes otomatik açılmasını nasıl iptal ederiz? 

sizde itunes otomatik açılmasın istiyorsanız , bunu yapmanız aslında çok kolay, itunes açıldığında İphone & İpad cihazınız hemen altında Özet menüsüne girdiğinizde Seçenekler menüsü gelecektir.

Bu Menüde “Bu İphone bağlandığında otomatik olarak eşzamanla” önünde bulunan onay işaretini kaldırın ve en alta bulunan bitti ve uygula butonu ile işlemi sonlandırın.

Bu uygulama iphone usb bağlayınca otomatik açılan itunes programı için yapılan bir yöntem ayrıca bilgisayarı her yeni başlattığımızda açılışta otomatik olarak açılan itunes programı için ise bunu kapatmak için başlangıçta açılan programlar nasıl kapatılır? konusuna geçmemiz gerekecektir. 

win+r tuşlarına birlikte basalım ve çalıştır penceresine msconfig komutunu yazıyoruz. Sistem Yapılandırması ayarlarını açıyoruz. 

Sistem Yapılandırma > Başlatma > menülerine giriyoruz , bu kısımda bilgisayarın başlangıcında çalışan programlar gelecektir. Burada iTunes buluyoruz ve önündeki onay işareti kaldırıyoruz uygula > tamam diyerek işlemi tamamlıyoruz. Böylece bilgisayarın açılışında otomatik açılan itunes programını iptal ediyoruz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın