Sponsorlu Bağlantılar

oppo model telefonlara ekran görüntüsü alma

1.315 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda oppo ekran görüntüsü çekme nasıl yapılır, nasıl yapılmış bununla ipuçları vermeye çalışacağız. Oppo Electronics Corp olarak uzun bir açılımı olan ve Çinli üretici elektronik firma olan Oppo akıllı telefonlar ekran resmi alma konusunda sizlere bunun nasıl yapılacağına dair aşağıda adımlarla sizlere anlatacağız.

Genel olarak Android telefonlarda aynı yöntemle ekran görüntüsü çekme işlemi yapılmaktadır. Şimdi bize oppo ekran görüntüsü nasıl alınır konusunda sizlere aşağıda vereceğimiz ipuçlarını değerlendirerek sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

OPPO EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMA

Telefonun ekranında beğendiğiniz herhangi güzel bir resmin, videonun bir görüntüsünü telefona kayıt etmek istiyorsanız birkaç yöntemi olduğunu söyleyelim bunlardan ilki;

  • Telefonun üzerinde bulunan donanım tuşlarını kullanarak kolaylıkla görüntüsünü alabilirsiniz. Bunun için telefonun “ses kısma tuşu + güç tuşu bu tuşlara birlikte basarak ekran görüntüsü çekerek film rulosuna kolaylıkla kayıt edebilirsiniz.

En çok kullanılan yöntem olarak bu yöntem diğer Android modellerinde de sıklıkla yapılmaktadır. Bunun dışında farklı adımlarla da gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Oppo A9, A9x, A7, F9 Pro, R17, F5, A73, R11, R15 modellerinde üç parmak ile ekran görüntüsü çekme özelliği sunmaktadır.

Bunun için üç parmağınızı ekrana dokunarak aşağı doğru çekmek olacaktır. Böylece oppo ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu özelliği aktif etmek gerekecektir. Bunun için aşağıda adımlar ile bu özelliği aktif etmek gerekecektir.

  • Ayarlar
  • Akıllı kolaylık
  • Jest ve hareket

Bu adımları takip ederek oppo üç parmak özelliğini açma işlemini gerçekleştirerek kolaylıkla bu işlemi yerine getirebilirsiniz.

Görüntüsü alınan ekran resimleri telefonun galerisinde yer almaktadır. Buradan isteğe göre resimleri editleyerek düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Bu konumuzda ekran görüntüsü alma oppo konusunda nasıl yapılacağına dair bilgiler vermeye çalıştık. Konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bizimle irtibata geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın