Sponsorlu Bağlantılar

OpenAL32.dll hatası nasıl çözülür?

2.062 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da oyun sırasında rastlanan OpenAL32.dll  hatası , eksik dosya veya silinmiş , zarar görmüş olan OpenAL32.dll dosyasının okumaması sonucu bu hata alınır. İşletim sistemi ne olursa olsun , Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 sorunun çözüm yolu aynıdır.

OpenAL32.dll sorun çözümü için yapmamız gereken en önemli ipucu bilgisayarınızın işletim sisteminin bit yapısına göre yani 32 bit veya 64 bit yapısına göre OpenAL32.dll dosyasını İnternet üzerinden bulup yüklemek olacaktır. Şimdi aşağıdaki link adresinden dosyanızı indirip , işletim sistemine göre system32 dosyasına atmanız olacaktır.

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?openal32‘ adresinden bu dosyayı bulmanız mümkündür. Bu dosyayı aşağıdaki sistem dosyanıza atabilirsiniz.

(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz ve Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32 OpenAL32.dll

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

Arama Tags &Etiket ;

OpenAL32.dll nasıl çözülür , OpenAL32.dll hatası 64 bit , OpenAL32.dll sorunu 32 bit , OpenAL32.dll hatası nedir , OpenAL32.dll çözüm , OpenAL32.dll bedava indir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın