Sponsorlu Bağlantılar

ODT DOSYASI NASIL AÇILIR

4.096 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar değerli ademocut.com takipçileri bu konumuzda open document text kısa adıyla odt dosya açma ile ilgili konumuzu sizlerle paylaşacağız.

Bu dosya open document diliyle yazılı olduğu için uzantısı olarak .odt olarak almaktadır. Bizim bu konumuzda ise odt dosya uzantısı açma işlemi için sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

odt dosya nasıl açılır

Konumuzu fazla uzatmadan .odt uzantılı dosyaları bilgisayarda açmak için kullanacağımız program { yazılım } olarak pc’de yüklü Microsoft Office yazılımı varsa bunu kolaylıkla açabilirsiniz.

  • Dosya Aç
  • Dosyayı seçin

Dosyayı seçtikten sonra .odt dosyaları açmak için bu programı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında kullanabileceğiniz diğer bir yazılım olarak da OpenXML/ODF Translator programını kullanabilirsiniz.

Artık günümüzde yaygın olarak kullandığımız akıllı telefonlarda Apple ürünü ios işletim sistemli iphone, ipad cihazlarda Google ait android işletim sistemli telefonlarda odt dosyası nasıl açılır bununla ilgili olarak aşağıdaki önergeyi izleyebilirsiniz.

odt dosyası açma iphone

Telefona kayıt ettiğiniz odt dosyasını ya da bulut sistemine kayıtlı dosyayı açabilmek için üzerine gelerek dokunun ve diğer dosyaları açar gibi açınız.

Karşınıza online bir dosya dönüştürmeye izin ver seçeneği gelecektir. Bu adımda izin ver seçeneği kullanıyoruz.

Dosyayı açtıktan sonra salt okunur dosyayı belirten bir uyarı görürsünüz. Bu işlemler sonucunda odt dosyasını açma işlemini saten gerçekleştirerek görüntülemiş oluyorsunuz.

Bunun dışında odt dosyasını “http://www.convertfiles.com/ adresi üzerinden doc dosyasına da ayrıca dönüştürerek açabilirsiniz.

odt dosyası açma android

Android cihazlarda bu dosyayı görüntülemek için “Office Documents Viewer” programını kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı “https://play.google.com/store/apps/details?id=de.joergjahnke.documentviewer.android.free&hl=tr” adresi üzerinden cihazınıza indirerek odt dosya açma için kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda odt dosyası nasıl açılır konusunda sizlere destek vermeye çalıştık bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın altında yorumlar kısmından veya diğer sorunlarınız için soru & cevap sayfamızı kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

ODT DOSYASI NASIL AÇILIR (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. abi bisi sorcam youtubea ssanırım yeni eklendi tam bilmiorum ama arama tahminleeri gelmiş hiçbişi aramasak bile ikikez arama boşluğuna tıklayınca otomatik oneriler sunuyor bunu nasıl engelleyebilirim eskiden yoktu sanırsam mobil uygulamaa ayni sekilede arama gecmişini silip durdurmak yeterli olmadı tşk

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın