Sponsorlu Bağlantılar

.nomedia dosyası nedir?

1.074 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizlerden gelen sık sorulardan biride .nomedia uzantılı dosya nedir? .nomedia dosyası ne işe yarar? Bununla ilgili sorulara cevap vermeye çalışacağız. Sizinde sorularınız olursa soru & cevap sayfamızı kullanabiliriz.

Android cihazlarda dosyalar arasında gördüğünüz .nomedia dosyası hakkında sizlere bildiklerimizi aktarmaya çalışacağız.

.nomedia dosyası nedir?

Bu dosya android cihazlarda resim, video veya herhangi multimedia öğelerinin resim galerisine görünmesini istemediğiniz klasör içine attığınızda o klasör içinde bulunan multimedia ürünlerinin görünmemesini sağlayan içi boş bir klasördür.

Herhangi bir klasör içinde bulunan resim, videoların medya tarayıcısında görünmesini istemiyorsanız, o klasör içine .nomedia oluşturma işlemini yaparak görünmesini engelleyebilirsiniz.

.nomedia nasıl oluşturulur?

.nomedia dosyası oluşturmak için Es file Explorer veya File Manager ile bu dosyayı oluşturmak mümkündür. Telefonunuzda yada herhangi android cihazda multimedia öğelerinin görünmemesini istediğiniz klasör içine .nomedia dosyasını oluşturabilirsiniz.

.nomedia uzantılı dosya nedir? ve .nomedia ne işe yarar olduğunu sizlere basit bir dil ile anlatmaya çalıştık. Sizin de sorularınız olursa soru & cevap sayfamızı kullanarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın