Sponsorlu Bağlantılar

msinet.ocx hatası nasıl çözülür ?

717 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da genel hatalardan biride dll sorunudur. Bu sorunlar genelde eksik dosyalar , virüs’den zarar görmüş dosyalardan kaynaklı olarak sorun yaşatır. Bu dosyalardan biride msinet.ocx hatasıdır.

ilk önce msinet.ocx dosyası nedir? bununla ilgili olarak hemen bir ön bilgi vereyim. msinet.ocx dosyası Windows işletim sistemleri için geliştirilmiş dosya türüdür. ActiveX denetim olarak isim verilmiş denetim dosyalarıdır. Bu dosyalar bilgisayar içinde eksik veya silinmiş ise sorun verebilir.

msinet.ocx sorunu bir program çalıştırdığınızda msinet.ocx error uyarısı vermektedir. Bir oyuna girdiğinizde bir web sitesi açtığınızda veya herhangi bir program çalıştırdığınızda msinet.ocx sorunu alırsınız.

msinet.ocx çözümü ;

Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 veya eski işletim sistemi Windows Xp sistemlerinde ilk önce çözümü sağlamak için msinet.ocx dosyasını indirip gerekli dosya içerisine atmanız gerekecektir.

Bu dosyayı güvenli bir internet sitesi üzerinde bulup indirmeniz gerekecektir. Bunun için dikkat etmeniz gereken şey işletim sistemi 32 veya 64 bit yapıya göre indirmeniz olacaktır. Bu indirdiğiniz msinet.ocx dosyasını aşağıdaki işletim sistemine göre bilgisayarınızda gerekli klasör içine atmanız olacaktır.
(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz . Bilgisayar 64 Bit ise C:\Windows\SysWOW64\ klasörü içine atınız ardından Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32  xinput9_1_0.dll

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve Bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz.

* Diğer bir çözüm yolu bu hata sonucu bilgisayarınızı en son sistem geri yükleme noktasına alarak sorunu çözebilirsiniz. sistem geri yükleme nasıl yapılır? konuyu aşağıdaki video inceleyerek yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki en son çözüm yolu temiz bir kurulum yapmak olacaktır. Bunun için en son çare olarak bilgisayarınıza format atmayı düşünebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

msinet.ocx nasıl çözülür , msinet.ocx error , msinet.ocx hatası , msinet.ocx sorun , msinet.ocx sorunsalı , msinet.ocx çözüm , msinet.ocx problem , msinet.ocx sorunsalı

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın