Sponsorlu Bağlantılar

Anakart Kuzey Köprüsü Ne İşe Yarar?

2.614 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın ana kaburga kemiği olan Anakart üzerinde bulunan kuzey köprüsü nedir ? kuzey köprüsünün görevleri ve bununla ilgili olarak ne işe yaradıkları ile ilgili olarak bilgilendirmeler vermek istiyorum.

Kuzey Köprüsü Nedir?

Anakart üzerinde mevcut iki cip’den biri olan kuzey köprüsü işlemciye en yakın çipset dir. Kuzey Köprüsü diğer İngilizce adı North Bridge olarak geçmektedir.  Kuzey Köprüsü Ram Bellek , İşlemci ve Pcı-Express yakın mesafelerde yerini almaktadır.

güney kuzey köprüsü

Kuzey Köprüsü Ne İşe Yarar?

kuzey köprüsünün görevini şu şekilde söyleyebiliriz. Bilgisayarın performansını ilgilendiren Ram ; işlemci ( cpu ) ve Ekran kartı ile Pcı-Express slotları arasında iletişim görevini üstlenmişlerdir. Cpu – İşlemcide işlenen bilgileri , Ram’den alıp vermeye ve işlenen bilgileri ekrana göndermek için Ekran kartına bilgileri göndermek için kontrol sağlar ve gerekli yerlerden bilgi akışını kontrol eden çipset’dir.

Kuzey köprüsünün sağlıklı olması için pasif veya aktif soğutucular ile iyi korunması gerekmektedir. Çünkü bu bilgi transferinde aşırı derecelerde ısınmalar olabileceği için soğutmak önemlidir.

Güney Köprüsü ve Görevi Nedir?

Arama Tags & Etiket;

kuzey köprüsü nedir , kuzey köprüsünün görevi nedir , kuzey köprüsü ne işe yarar , kuzey köprüsü nerededir , kuzey köprüsü çipseti , kuzey köprüsü soğutma , north bridge nedir , kuzey köprüsü nerededir , kuzey köprüsü nerede

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Anakart Kuzey Köprüsü Ne İşe Yarar? (4 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın