Sponsorlu Bağlantılar

Mozilla Web sitesindeki Görsel Materyalleri Engelleme

496 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalemde Mozilla – Firefox kullananlar için önemli olabilecek bir pratik bilgi vermek istiyorum. Mozilla Tarayıcınızda bir İnternet sitesinde çıkan gösterim yapan resimleri , materyalleri nasıl engellerim ? Konusu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Belki işinize yarayacak olan bilgiyi vermeye hemen geçiyorum. Mozilla tarayıcıyı açıyoruz. ve Arkasından şu adımları takip etmeye başlayalım.

mozilla resim engelleme-1

 

internet sitesine girdiğimizde sayfada gösterilen resimleri engellemek için adres çubuğunda sayfanın adres başladığı yerde 1 Numaralı işaretli resimde olduğu gibi kilit işaretine bir kere basıyoruz. 2 Numaralı resimde Daha fazla bilgi… yazan butonu kullanıyoruz.

mozilla resim engelleme-2

 

Bir pencere açılacak bu pencerede karşımıza sıkan sekmede 1 Nolu İşaretli resimde Ortam tab seçeceğini giriyoruz. 2 Nolu resimde resimlerin link adreslerini görüyorsunuz. bu linkleri fare ile işaretlediğiniz de alt kısımda hangi resimlerin olduğunu göreceksiniz.

3 Nolu resimde bu resimleri engellemek için tik işaretini kullandığınızda hemen aşağıda çıkan resimleri engellemiş olacaksınız. Sayfayı F5 ile yenilediğiniz de artık o sayfadan engellediğiniz resimleri göremeyeceksiniz.

Eğer tekrar bu engelli resimleri görüntülemek isterseniz aynı işlemleri tam tersine yapacaksınız .

Arama Tags & Etiket ;

mozilla resim engelleme , firefox görselleri engelleme , mozilla resimler gösterilmiyor , firefox resim bloklama , firefox picture block , resimler nasıl engellenir , açık saçık resimler çıkıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın