Sponsorlu Bağlantılar

Mozilla Firefox Çökme Sorunu Nasıl Çözülür?

Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcı savaşlarında ön sıralarda bulunan ve kullanıcı sayısı oldukça fazla olan ve bilgisayarda yüklü olan Mozilla Firefox web tarayıcılarında bazen işler yolunda gitmeyebiliyor. Bunun en başlıca nedenleri arasında gelen güncellemeler sonrası doğru düzgün çalışmayan bir tarayıcı bazen işletim sistemi ile uyumsuzluk nedeni ile yaşanabilmektedir. 

Bu sorunlardan biride mozilla çökmesidir .Mozilla masaüstü ikona bastığınızda yavaş açılması ardından hata mesajı ile sonlanması olabilmektedir. Biz buna firefox çökmesi veya mozilla çökmesi diyebiliriz. 

mozillayı tekrar kaldırıp yeniden kurmak bazen işe yarasa’da genel olarak çözüm değildir. Peki çökme sorunu nasıl çözülecek? Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek çözüm bulmaya çalışalım. 

mozilla-cokme-sorunu-nasil-cozulur

Firefox Tarayıcısını Sıfırla.. ile tarayıcı yeniden yükleyebiliriz. mevcut ayarları eski haline geri alabiliriz yüklenen eklentilerden kaynaklı ise veya güncellemeler ile sorun çözümü sağlanabilmektedir.

Mozilla – Firefox güncellemesi yapabiliriz. Eğer eski bir sürüm kullanıyorsanız kullandığımız firefox web tarayıcı güncelleyin. Firefox Nasıl Güncellenir?  konusunu inceleyin.

win+r tuşlarına birlikte basıyoruz. Çalıştır penceresine aşağıdaki kodu tırnak işareti olmadan yazalım. 

“%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles”

açılacak klasör içerisinde yapacağımız işlem ise cache2 , jumpListCache , OfflineCache , startupCache klasörlerini silmek olacaktır. bu klasörleri sildiğimiz’de firefox çökmesi sorunu yaşamayacaksınız. 

Arama Tags & Etiket ;

firefox çökmesi nasıl çözülür , mozilla çökmesi nasıl çözülür , win10 , win7 , windows 7 , windows 10 , firefox tarayıcı çökmesi , mozilla tarayıcı sorunu , mozilla hatası , nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın