Sponsorlu Bağlantılar

Mouse DPI Ayarı Nedir?

18.240 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda çevre giriş birimlerinden mouse – fare ayarlarının mouse dpi nedir? konusu hakkında bilgi vereceğim ayrıca mouse dpi nereden açılır? konuları hakkında’da bilgi vermeye çalışacağım.

Yeni fare alacaksınız biraz araştırdığınızda fare dpi ayarları ve oyun için kaç dpi fare alınması gerekiyor gibi bir çok konuları inceleyebilirsiniz. Oyunlarda yüksek dpi fareler ile daha iyi oyunlar oynayabilirsiniz bunu’da buradan söyleyelim.

mouse dpi nedir ?

dpi ( dots per inch )  bir inç başında düşen nokta sayısını belirtmektir. dpi değeri ne kadar yüksek olursa o kadar hassasiyeti ( sensitivity ) ve algılaması bir o kadar yüksek olacaktır. Yüksek dpi ayarı daha hassas olduğu için fps oyunlarda bunu kullanabilirsiniz. Kısaca dpi mouse , fare hareketlerini ( duyarlılığı ) , fare imleçlerini ekranda gezinirken hızlı veya yavaş hareketlerinin ayarlarına dpi ayarı denilmektedir.

Fare dpi Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Bilgisayarınızda kullandığınız farenin dpi ölçüsü nasıl olmalıdır? nasıl ayarlanması gerekir veya bu ayar neye göre seçilmelidir. Bilgisayarınızda kullandığınız ekran ölçüsü yani inç veya boyutlarına göre yani 1024*768 veya 1920*1080 gibi ölçülere göre düşünmek gerekir. 23 inçlik bir monitör 1920*1080 ölçümlerinde kullanılmaktadır. Kısaca bu iki boyutun toplamı 1920+1080=3000 yapmaktadır buda 3000 dpi ve üstü iş görecektir. Günümüzde klasik farelerin dpi ölçüsü 800 dpi dir.

Fare dpi nasıl ayarlanır ?

fare dpi değiştirme düğmesi

Bazı farelerde dpi anında değiştir düğmesi bulunmaktadır. bu tuşlar sayesinde farenin dpi ayarını değiştirebilirsiniz. Fareniz’de dpi değiştirme düğmesi yoksa fare ve klavye ayarlarının olduğu Denetim Masası > Fare > ayarlarına giriniz ve kullandığınız mouse ( fare ) nizin özellikleri bölümüne giriniz.

fare işaretçinizin hızını seçin

 

Fare Özellikleri > İşaretçi Seçenekleri > İşaretçinizin hızını seçin sekmelerin’de fare depi ayarını yapabilirsiniz. böylece hız seçenekleri kullanarak fare hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.

Bununla birlikte fare depi ayarı için program yazılımları’da kullanabiliyor. Bunun için kullanacaksanız SlowMousion yazılımı ile dpi ayarını yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

mouse dpi ayarı nedir , fare dpi ayarı nedir , dpi ayarı nasıl yapılır , depi ayarı nereden yapılır , dpi ayarı nasıl yapılır , dpi ayarı , dpi ayarı nasıl yapılıyor , mouse hız ayarı , fare hız ayarı , farenin hız ayarı nasıl yapılır , fare hassasiyet ayarı nasıl yapılır , mouse duyarlılık ayarı nasıl yapılır , dpi ayarı nasıl değişir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Mouse DPI Ayarı Nedir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Fare dpi sorunu yaşıyorum, hassasiyeti iyice gitti zorlanıyorum nasıl yardımcı olursunuz acil

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın