Sponsorlu Bağlantılar

Google Url kısaltmasındaki İstatistikleri Öğrenin.!

829 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Url Kısaltma uzun linkleri kısaltarak biraz paylaşım yerindeki karışıklıkları veya paylaşım sırasında ziyaretçilerin gidecekleri adresi görmemesini sağlamaktadır. Bu sade kısaltma özelliği olan goo.gl adresi girerek link adresinizi kısaltabilirsiniz.

google link kısaltması

Yeni gelen özelliği ile artık google link kısaltma özelliği’de bit.ly gibi istatistik özelliğini kullanabileceksiniz. Yani kısaltmasını yaptığınız link adresi ile artık ne kadar bu link açılmış nereden , kaç tane tıklanmış , hangi tarayıcı’dan açılmış bunları istatistiklerini , data kayıtlarını alabiliyorsunuz.

uzun link adresini kısaltmasını yaptığınız adresimiz “http://goo.gl/QGNP2z” olsun yukarıda örnek resimde olduğu gibi bu link adresi sayesinde ne kadar ziyaretçi gelmiş bunun istatistiklerini almak için herhangi bir tarayıcıdan  bu link yapıştırın ve sonuna + artı işareti koyunuz. “http://goo.gl/QGNP2z+”  entere bastığınızda tarayıcınızda sonuçları göreceksiniz.

google analytics raporu

 

Analytics data for başlığı altında url oluşturma zamanı , orjinal link adresi yani uzun adresi toplam link açma gösterimi , hangi platform’dan hangi ülke’den , tarayıcı ve nereden yönlendirme yapıldığı alanı görebilirsiniz. Google Url kısaltma ile yapılan tüm paylaşımların istatistik analizlerini görebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

kısa link istatistikleri , google url istatistik , google link analizi , goo.gl analytics , kısaltılmış link adresi istatistikleri , google url veri analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın