Sponsorlu Bağlantılar

Android telefonda veri kullanımını sınırlandırma

411 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Android cihazlarda mobil veri kullanımını kısıtlama konusunda sizlere destek vermeye çalışacağız.

Telefonlarda kullandığımız uygulamalar, güncellemeler, sosyal ağlarda izlediğimiz videolar internet kullanımını hortlatmaktadır. Oldukça fazla internet kullanımı kullandığınız internet paketini bitirebilmektedir. Aylık kullandığınız paketin bitmesiyle ek ücretler ödeyeceğinizi unutmayınız. Bu nedenle her şeyi kontrol etmek istiyorsanız Android veri kullanımını kısıtlama işlemini cihazınızda gerçekleştirebilirsiniz.

Bizde bu konumuzda sizlere mobil internet veri kullanımını kontrol etmek amaçlı olarak bu işlemin nasıl yapılır, nasıl yapılmış bunu yazımızda anlatacağız.

ANDROİD VERİ KULLANIMI SINIRLAMA

Arka planda sessiz sedasız çalışan uygulamalar internet kotanızı sömürmesini istemiyorsanız hemen veri kullanımına kota koyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda menülerden giderek işlemi gerçekleştirelim.

  • Ayarlar
  • Ağ ve internet
  • Veri kullanımı

Yukarıda alandan ne kadar veri kullandığınızı izleyebilirsiniz. Kullandığınız veriyi görebildiğiniz kadar geriye kalan kullanımı da bu alandan hesaplayabilirsiniz. Şimdi gelelim veri kullanımını kısıtlama işlemine;

Hücresel veri kullanımı, faturalandırma veri kullanımı, kablosuz ağ veri kullanımı, ağ kısıtlamaları, veri tasarrufu menüleri buradan görebilirsiniz.

Veri tasarrufu kısmından telefonun internet kullanımını sınırlandırarak arka planda internet kullanımına sınırlandırma getirebilirsiniz.

Buradan ayrıca internet kotanızı belirleyerek veri kullanımında kotaya yaklaştığınızda bir bildirim almanıza da sağlayabilirsiniz. Yukarıda anlatımda Android veri kullanımını sınırlama hakkında bu işlemin nasıl yapılacağına dair bilgi paylaştık.

TAVSİYE VİDEO;

Konumuz olan veri erişimini kısıtlama ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınızı bize iletebilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız için mobil cihazlarda sorunlar sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın