Sponsorlu Bağlantılar

Mobil uygulama SEO

76 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda mobil seo çalışmaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda web üzerinden seo çalışmaları anlatmıştık bu konumuzda mobil seo konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüz teknolojisinde oldukça yaygın olarak kullanılan mobil cihazların kullanımı nedeniyle sitelerinizi mobil uyumlu haline getirmek gerekebilir.

Eğer mobil uygulama ile e-ticaret yapmak için uygulamanız varsa bunu da seo için uygunluluğunu getirmek gerekmektedir. Mobil uygulamaları Apple Store ve Google Play üzerinden indirileceği için mobil seo çalışması ile ön sıralar da çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Mobil seo’da Apple Store Optimizasyonu yani { ASO } diğer Türkçe adıyla Uygulama Marketi Optimizasyonu adı verilmektedir.

Bu aramalarda anahtar kelime çok önemlidir ve aramalarda nokta atışı yapmak gerekmektedir. Bu anahtar kelimeler orta seviye de olması iyi olacaktır. İlerleyen konularda anahtar kelime casusluğu ile rakiplerininiz kullandığını anahtar kelimeleri nasıl tespit edebileceğinizi sizlere anlatacağız.

Kullanıcıların indireceği uygulamada açıklamalar olmalı aynı zamanda görsel resimlerin olması ve bu görsel resimlerde açıklamalı yazıların olması oldukça faydalı olacaktır.

Uygulamalarda iyi bir anahtar kelime çalışması uygulamanın indirilmesinde oldukça başarılı olacaktır. Bunun için rakip uygulamaların anahtar kelimelerini bulmanız için kullanabileceğiniz araçlar mevcuttur.

Apple store optimization tool aracı ile rakiplerinizin kullandığı uygulamalardaki anahtar kelimeleri bulmanız için kullanabilirsiniz. Bunun yanında Google Keyword Planner Tool ile alternatif anahtar kelimeleri tespit edebilirsiniz.

Bunun dışında alternatif anahtar kelime siteleri üzerinden araştırmalar yaparak kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın