Sponsorlu Bağlantılar

MOBİL SİTE SEOSU

29 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda mobile site seosu neden önemlidir, sitenizin neden mobil cihazlara uyumlu olmalı konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Günümüz teknolojisi hızla ilerledikçe artık her şey cebimize girmeye başladı bunların en başında akıllı telefonlar, tablet, pda gibi cihazlar olarak sayabiliriz. İnternet kullanımının yarından fazlası mobil cihazlardan gerçekleştiği için sahip olduğunuz web sitenin de mobil uyumlu olması artık kaçınılmaz bir hale dönüştü.

Eğer internet siteniz varsa mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için sitenizi mobil uyumluluk testi tabi tutabilirsiniz bunun için “https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr” adresi üzerinden uyumluluk testini çalıştırarak öğrenebilirsiniz.

Siteniz mobil uyumluluk testini başarıyla geçtiğinde sorun yok fakat mobil uyumlu değilse o zaman mobil uyumlu olan siteler daha avantajlı konumda olacağı için hemen bir Responsive yani mobil uyumlu site tasarımına geçmenizi tavsiye edeceğiz

Responsive yani uyumlu alt yapısı ile tüm mobil cihazlar ve masaüstü cihazlardan ziyaret edildiğinde siteniz cihazların ekran boyutuna göre uyumluluk sağlayacağı için ziyaretçiler rahatlıkla gezinebileceği bir yapıya dönüşecek böylece mobil cihazlarda ve masaüstü, dizüstü bilgisayar ekranında şekillenecektir.

Responsive uyumlu temalar kullanarak sitenizi mobil uyumlu bir siteye dönüştürebilirsiniz. Web tasarımcı veya wordpress temalar da responsive olup olmadığını sorgulayın ona göre alın veya yaptırın.

Son olarak mobil site seo çalışması yapıyorsanız siteniz de mobile-sitemaps haritası diğer sitelere göre daha fazla avantajı sağlayacaktır. Bununla alakalı olarak “https://www.google.com/schemas/sitemap-mobile/1.0/ adresi üzerinden dokümanlara sahip olabilirsiniz.

Günümüzde mobil cihazlarla yapılan aramalar masaüstü, dizüstü bilgisayarlara göre daha fazla yapıldığı için mobil site seo oldukça önemlidir.

Bu nedenle sitenizi mobil site yani responsive yani uyumlu hale getireceğiz ve mobil site haritası eklemek suretiyle Google Webmbaster Tools üzerinden site haritasını ekleyeceğiz.  Bu konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ilete bilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın