Excel

Microsoft Word otomatik zamanlı kaydetme özelliğini kullanma

Microsoft Word otomatik zamanlı kaydetme özelliğini kullanma

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Word de sürekli olarak kullanıyor, yazılar yazıyor, düzenliyorsanız sürekli olarak kaydet butonu kullanarak verilerin kaybolmasını engelliyor olmalısınız. Sürekli kaydet tuşuna basarak zaman kaybolmasını istemiyorsanız sizin yerinize otomatik olarak kaydedecek özelliği etkinleştirerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu hayat kurtaran bilgiliyi not alarak ileriki zamanlarda kullanabilirsiniz. Şimdi Word de kendiliğinden kaydetme özelliğini nasıl aktif ederiz bunu adım adım aşağıda vermeye çalışacağız.

WORD OTOMATİK KAYDETME ÖZELLİĞİ

  • Sol üst köşede Dosya yazan yere basın
  • Seçenekler
  • Kaydet
  • Otomatik kurtarma bilgilerini kaydetme sıklığı
  • Burada 10 dakika olan süreyi 1 dakika olarak ayarlayın

Böylece 1 dakikada bir otomatik olarak sizin yerinize kaydedecektir. Sık sık kaydet butonu kullanıyorsanız artık ayarladığınız zaman aralığında kendisi kaydedecektir.

VİDEO;

Bu konumuzda Word otomatik kaydetme süresini ayarlama işlemini anlatmaya çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL