Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel’de seçili alanı Pdf olarak kaydetmek

98 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel de seçili alanları pdf formatında kaydetme konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında bilgi vermeye çalışacağız.

Excel de en çok kullanılan özelliklerden biride oluşturduğunuz tabloları, dosyaları yazdırmaktır. Yazdırmak için ise seçili alanları veya tüm dosyaları yazdırabilmektedir.

Birde bu tabloları arşivlemek, dosyalamak için ise kullanılan yöntemlerden biride pdf formatı ile kaydetmek olacaktır.

Bizim bu konumuzda ise Excel de seçtiğiniz hücreleri pdf olarak kaydetmek olacaktır. Bu yazımızda pdf dosya uzantısı olarak kaydetmeyi siz takipçilerimize ve merak eden ziyaretçilerimize anlatacağız.

EXCEL SEÇİLİ ALANLARI PDF OLARAK KAYDETME

Microsoft Excel Çalışma sayfasında seçili hücreleri pdf uzantısı ile kayıt edebilmek için aşağıda adımları takip edelim.

  • Excel de kaydedeceğimiz dosyaları Fare yardımı ile seçelim.
  • CTRL + P harfine basarak seçili alanları yazdırmak için Yazıcı seçenekleri penceresi açılacaktır.
  • Etkin sayfaları yazdır, Tüm çalışma kitabını yazdır, Seçimi yazdır olan kısma geliyoruz ve “Seçimi Yazdır” seçeneği seçiyoruz. Böylece fare ile işaretli alanı göreceğiz.
  • Yazıcı kısmından ise Microsoft to Print PDF yazıcısını seçiyoruz.
  • Daha sonra yazdır dediğimiz dediğimizde masaüstüne veya istenilen alana pdf formatında kaydedebiliyoruz.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda adımlarla Microsoft Excel de seçili alanı pdf olarak kaydedebilirsiniz. Birde bu konumuzu video anlatım olarak sizlerle paylaşacağız. Bu konumuzda Excel’de PDF olarak yazdırma konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın