Excel

Microsoft Excel’de Ekran Alıntı Aracını Kullanmak

Microsoft Excel’de Ekran Alıntı Aracını Kullanmak

Merhabalar, bu yazımızda Microsoft Excel de ekran alıntı, ekran yakalama aracı kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Elektronik hesaplama programı olan Excel de yüzlerce işlemi yapmak için formüller kullanılmaktadır. Bu formüllerin dışında araçlarda yardımcı olmak adına kullanılmaktadır. Bunlara bir örnekte “Ekran Alıntı Aracı” dır.

Ekran alıntısı aracını bazı bilgisayarlarda direk “Prc Sc” tuşu yardımı ile de kullanabileceğiniz gibi “ekran yakalama” özelliğini açmak için kullanılan Windows + Shift + S tuşları yardımı ile de kullanabilirsiniz.

Excel de bir tablonun veya bir resmin ekran alıntı aracı ile yakalayarak istenilen hücrelere yapıştırarak da kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için ekran alıntı aracı özelliğini Windows + Shift + S tuşlarına birlikte bastığınızda ekran alıntı aracı açılacaktır.

Fare yardımı ile istenilen yerleri işaretleyip kesiyoruz ardından yakaladığımız bu görüntüyü Excel hücresine bir kere dokunun CTRL + V ile yapıştırarak sonrasında fare ile istenilen yere getirebilir oynayabilirsiniz.

Böylece Excel de ekran alıntı aracını kullanarak resimleri kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Microsoft Excel Ekran Yakalama özelliğini kullanma hakkında bilgi verdik.

Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL