Excel

Microsoft Excel de yatay tabloyu dikey tabloya çevirme

Microsoft Excel de yatay tabloyu dikey tabloya çevirme

Merhabalar, bu konumuzda Excel yatay tabloyu dikey yapma konusunda basit bir şekliyle nasıl yapılır? Bunu yazımızda anlatacağız.

Excel satırda Yatay bir tablonuzun olduğunu bunu sonrasında dikey sütün tabloya çevirme gereği duymuşunuzdur. Bunun için “özel yapıştır” özelliği kullanarak tabloyu dik bir şekilde yapıştırabilirsiniz.

NASIL YAPILIR

İlk önce dik konuma getireceğimiz tabloyu fare yardımı ile seçiyoruz. Tablomuzu seçtikten sonra ikinci adımda nereye yapıştırmak istiyorsanız fare ile o hücreyi işaretleyin.

Daha sonra farenin sağ tuşu “özel yapıştır” seçeneği kullanıyoruz. Burada “sırayı değiştir ( D ) ” menüsü üzerinden tabloyu dik olarak Excel yapıştırıyoruz.

VİDEO ANLATIM;

Video da daha iyi anlamanız adına Excel yatay tabloyu dik yapma konusunda bilgi olarak izleyebilirsiniz.

Bunun dışında dikey tabloyu yatay yapmak isterseniz bunun içinde yine aynı işlem fakat “sırayı değiştir ( S )” bölümünü seçiyoruz.

Bu konumuzda yatay veya dikey tabloları tam tersine çevirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL