Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de yatay tabloyu dikey tabloya çevirme

182 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel yatay tabloyu dikey yapma konusunda basit bir şekliyle nasıl yapılır? Bunu yazımızda anlatacağız.

Excel satırda Yatay bir tablonuzun olduğunu bunu sonrasında dikey sütün tabloya çevirme gereği duymuşunuzdur. Bunun için “özel yapıştır” özelliği kullanarak tabloyu dik bir şekilde yapıştırabilirsiniz.

NASIL YAPILIR

İlk önce dik konuma getireceğimiz tabloyu fare yardımı ile seçiyoruz. Tablomuzu seçtikten sonra ikinci adımda nereye yapıştırmak istiyorsanız fare ile o hücreyi işaretleyin.

Daha sonra farenin sağ tuşu “özel yapıştır” seçeneği kullanıyoruz. Burada “sırayı değiştir ( D ) ” menüsü üzerinden tabloyu dik olarak Excel yapıştırıyoruz.

VİDEO ANLATIM;

Video da daha iyi anlamanız adına Excel yatay tabloyu dik yapma konusunda bilgi olarak izleyebilirsiniz.

Bunun dışında dikey tabloyu yatay yapmak isterseniz bunun içinde yine aynı işlem fakat “sırayı değiştir ( S )” bölümünü seçiyoruz.

Bu konumuzda yatay veya dikey tabloları tam tersine çevirme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın