Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Excel de iki saatin toplamını alma

48 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Excel de iki saatin toplamını bulma konusunda bilgi vereceğiz. Normal de iki saatin toplamını aldığımızda 24 saat üzerinden hesaplandığı için yeni bir güne başlandığı için toplamı size yanlış olarak göstermektedir.

Buna örnek verecek olursak 13.05 ve 17:35 saat aralığını topladığınızda size 06:40 olarak göstermektedir.

Biz ise iki saatin toplamını almak istediğimiz için bize 30:40 sonucunu vermesini istediğimiz için farklı bir yöntemle bu işlemi nasıl yapacağımızı açıklayacağız.

EXCEL DE SAATLERİ TOPLAMA

 

Yukarıda örnek resimde gördüğünüz gibi iki saatimizi TOPLAM yazan hücrede topladığımız da 30:40 – 24 Saat üzerinden hesapladığında 06:40 olarak toplamaktadır.

Toplamını aldığımız hücremizde CTRL + 1 veya farenin sağ tuğunu kullanarak “Hücreleri Biçimlendir” kısmından “isteğe uyarlanmış” seçeneği ss:dd türünü seçiyoruz ve ss yazan kısmı [ parantez içine alıp kapatıyoruz.

Böylece tamam dediğimiz buton ile saatimizin toplamı olan 30:40 sonucunu elde etmiş olacağız. Böylece saat toplamında 24 saat farkını çözmüş oluyoruz.

VİDEO ANLATIM;

Birde konumuza video anlatım ile konumuzu daha iyi pekiştirmek için anlatarak sizde desteğimizi vereceğiz.

Bu konumuzda Microsoft Excel’de iki saatin toplamı nasıl alınır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın