Excel

Microsoft Excel de hızlı toplama

Microsoft Excel de hızlı toplama

Merhabalar bu konumuzda Excel de hızlı toplama kısayol tuşu nedir bununla ilgili Excel ile uğraşan arkadaşlara bilgi vereceğiz.

Elektronik hesaplama tablosu olan Excel günlük hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Uzun tabloları formüllerle istenilen sonuçları elde etmek için kullanabilirsiniz. Toplama, Çarpma, Bölme, Çıkarma gibi temel işlevler bir yana kullanılan formüllerle ile yüzlerce ayrı ayrı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konumuzda Toplama işlemlerinden hızlı toplama işlevinden bahsedeceğiz. Normal toplama işleminde =topla, =toplama formülü kullanılmaktadır.

Bunun dışında otomatik toplama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için toplanacak hücreleri fare yardımı ile işaretledikten sonra Giriş sekmesinde bulunan “otomatik toplama” simgesi olan ( Σ ) SİGMA işaretini kullanabilirsiniz.

Hızlı toplama işlemini buradan kullanabilirsiniz. Bunun dışında CTRL + M tuşları ile hızlı toplama işlevini de ayrıca yerine getirebilirsiniz.

BİLGİSAYAR KLAVYESİNDE SİGMA ( TOPLAM ) İŞARETİ YAPMAK

Yani Micrsoft Excel otomatik toplama kısayol tuşu olarak CTRL tuşu ve M harfi tuşuna birlikte basarak seçili hücrelerin toplamını almış olursunuz.

Bu konumuzda Excel hızlı toplama işareti hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL