Sponsorlu Bağlantılar

Metin Belgesinde Ara Boşlukları Kaldırma

152 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda metin belgesinde boşluk kaldırma konusunda, boşluklar nasıl kaldırılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Elinizde bir metin belgesi var bu metin belgesi için satırlarda boşluk olarak yazıların olduğunu düşünün genelde bu tür boşluklar bir yerden kopyalama yapılarak oluşmaktadır. Yüzlerce satır arasında boşluğu oturarak tek tek kaldırmak yerine tek seferde boşluk silmek mümkünüdür.

Bizimde bu konumuzda Metin belgesi içinde satır boşluklarını silmek için hangi yöntem kullanılabilir bunu aşağıda vereceğimiz teknik yöntemle boşlukları kaldırmak mümkündür.

TXT METİN BELGESİNDE BOŞLUKLARI SİLME

Metinler arasından boşluk kaldırma veya boşluk silme işlemini Excel Boşluk kaldırma işlemi ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Fakat Excel boşlukları silmek biraz uğraştırır derseniz bunun yerine alternatif program olarak Notepad++ ile aralardaki boşlukları silebilirsiniz.

Şimdi bunun için “https://notepad-plus-plus.org/downloads/” adresi üzerinden programı indirerek bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Şimdi programı kullanarak Notepad plus ile satır boşlukları kaldırmak için kullanılacak yöntemi resimli anlatım ile bahsedelim.

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi Notepad++ içinde yazıların tümünü CTRL+A ile seçiyoruz. Daha sonra Düzenle > Boş Satırları Kaldır bu özelliği kullandığınızda satırlar arasında boşluk silme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

TAVSİYE VİDEO;

Boşlukları silmek için Notepad++ veya Excel Boşluk Silme formülü kullanarak yazılarda, makalelerde tüm satır boşlukları kaldırmış olursunuz.

Notepad++ Arama Kutusu Sorunu Çözümü

Bu konumuzda Notepad++ boş satır kaldırma işlemi nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuz ile ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı, aldığınız hataları paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın