Sponsorlu Bağlantılar

metin belgeleri .txt uzantılı gözüküyor sorunu çözümü

2.610 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda metin belgeleri veya metin dosyaları yazı yazmak için kullandığınız elektronik yazılımlardır. Metin Belgesi uzantısı olarak .txt formatında görünürler, bilgisayar metin belgelerini açtığınızda .txt yazısı ile yani formatında açılıyorsa bir yerlerde bir hata yapılmıştır. Bilgisayarda herhangi bir dosyaları açtığınızda her dosya uzantısı kendi formatı ile veya çalıştıracağı programlar ile açılmaktadır.

Buna örnek verecek olursak mp3 çalıştıracak ise winamp ile veya jpg uzantılı resmi açmak için resim görüntüleyici yazılım ile çalıştırabilirsiniz. Bunlar birer örnektir .doc uzantılı dosyayı Microsoft Office Word veya xls, xlsx dosyalarını açmak için Microsoft Office Excel yazılımları kullanılmaktadır. Kısaca burada anlatmak istediğim her dosya kendi yazılımı ile açmaktadır. Siz Bilgisayarda metin belgelerini açtığınızda .txt dosyası ile açılıyor ise bunu değiştirmeniz gerekecektir. 

dosya uzantısı farklı bir program ile veya format dosyası ile açılıyorsa bunu “Birlikte Aç” ile değiştireceğiz. Dosya uzantısı ne olursa olsun kendi uzantısı ile açmak isterseniz video izleyerek aynen uygulamasını yapabilirsiniz. Açılacak dosya burada menüde yoksa aşağı doğru indirerek programları seçebilirsiniz , dosyayı açmak için uygun program yazılımı seçince tamam diyerek dosyayı açabilirsiniz.

.txt uzantılı veya .doc uzantılı , .pdf uzantılı dosyaları kendine ait program yazılımları ile menü’den bularak açınız. Yukarıda örnek resimde .txt dosyalarını açmak için her zaman bu uygulamayı kullan kutucuğunu işaretli ise artık o yazılım ile açacaktır bu kutucuğu işaretleyerek devamlı aynı program ile açılmasına dikkat ediniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın