Sponsorlu Bağlantılar

Mesafe ölçümü iphone

1.244 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda mesafe ölçümü konusunda siz takipçilere bilgi vermeye çalışacağız. Son zamanlarda yaygın olarak karşınıza çıkan konu başlığında iphone mesafe ölçme konu başlıklarında bizde kendi takipçilerimize ve bu konuda ziyaret eden meraklı kullanıcılar için bilgilendirmeye yapmaya çalışacağız.

Daha önceki konularımızda iphone su terazisi özelliği nasıl kullanılır? Bununla ilgili siz takipçilere bilgiler vermiştik. Bu konumuzda ise farklı bir başlık türüyle iphone metre özelliği konusunda bilgi vermeye hemen konumuzu uzatmadan başlıyoruz.

İPHONE MESAFE ÖLÇÜMÜ

Bir yer tamir ediyor, inşaatta ölçüm yapıyor veya evde bir yerinde uzunluğunu ölçerek bir şeyler kestirmek istiyorsunuz bunun için her evde olmazsa olmazlardan terzi mezurası, şerit metre mutlaka olmuştur.

Fakat bir yere boyunuzun yetmediği, bir fabrika bacasını veya yüksel merdiven olmayan yerlerde uzunluk nasıl ölçülür? Teknoloji o kadar ilerledi artık yeni nesil uzunluk ölçme araçları artık inşaat marketlerde satılır oldu.

Lazerli uzaklık ölçer cihazları bu işi artık kolaylaştırdı. Bununla artık hiçbir merdivene, ikinci kişiye ihtiyaç olmadan lazer yardımı ile uzaklıkları ölçebilirsiniz.

Bu cihazlarla uzaklık mesafeleri kolaylıkla ölçülmektedir. Şimdi buraya kadar elimizin altında en basit yöntemlerle uzaklık nasıl ölçülür bunu anlatmaya çalıştık. Elimizde olan iphone ile uzaklık ölçülebileceğini biliyor musunuz?

Asıl konumuz olan iphone metre ölçme konusunda bu özellik hakkında bilgilendirme yapacağız.

Apple Artırılmış Gerçeklik (Apple ARKit )

Apple artırılmış gerçeklik ile artık iphone mezurası, iphone uzaklık ölçer uygulaması yeni güncelleme ile cep telefonumuzda yeri almaktadır.

Bunun için “https://www.apple.com/tr/ios/augmented-reality/” adresi üzerinden Apple ARKit uygulamaları hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Cihazı son sürümünü İOS 12 ile güncelledikten sonra “iPhone Ölçüm” uygulaması ile artık uzaklık ölçmek için kullanabilirsiniz. Bunu iphone measura app uygulaması ile gerçekleştireceğiz.

 

Uygulama açtıktan sonra iki mesafe arasını ölçmek için imleme, yeri belirliyorsunuz ve Artırılmış gerçeklik teknoloji ile aram mesafeyi ölçmek için ekranda size gösterecektir.

Bu konumuzda iphone iki kenar arasını, mesafe ölçme, ara değerleri ölçme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın