Sponsorlu Bağlantılar

Mavi Ekran hatası sonrası resetlemeyi kapatma

2.133 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da mavi ekran hataları , bilgisayar donanım arızaları veya sürücülerin düzgün yüklenmediğinden veya yanlış sürücü yüklenmesinden kaynaklıdır. Bu sorunları yaşarken mavi ekran hatası aldığınızda bilgisayar tekrar kendini güvenliğe almak için yeniden başlar , aynı sorunu yaşarsanız bu süreç devam eder.

Bilgisayarınız da mavi ekran hatalarının nereden kaynaklı olduğunu göremeden yeniden başlaması yani resetleme kapatarak bu sorunun nereden geldiğini öğrenmek isteye bilirsiniz.

O yüzden mavi ekran hatalarında bilgisayarın yeniden başlamasını kapatmak için bilgisayarım simgesi üzerine geliyoruz fare ile sağ tık ve özellikler bölümüne giriyoruz.

Gelişmiş Sistem Ayarları >> Sistem Özellikleri >> Gelişmiş Sekmesi penceresini açıyorum.

Başlangıç ve Kurtarma >> Ayarlar bölümüne giriyorum.

sistem hatası

Otomatik olarak yeniden başlat yazan kısımdaki tik işaretini kaldırıyoruz ve Tamam diyerek işlemi bitiyorum. Bundan sonraki hatalarda bilgisayarınız yeniden başlamayacak ve hatalarda verilen hata kodlarını rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın