Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı Şarj Nedir?

1.060 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde Akıllı Telefonların yaygın halde kullanılması ile birlikte şarj sorununu’da beraberinde getirmiştir. Ekranların genişliği 3.5 , 4.3 inç üzerinde olması ve telefon uygulamalarını fazla kullanmamız nedeni ile telefonların şarjı çabuk bir şekilde bitmektedir.

Hızlı Şarj Nedir?

Bu şekilde olunca buna ek önlemler alınarak powerbank ve ek şarj bataryaları devreye girmektedir. Bununla birlikte konu başlığında olduğu gibi Hızlı Şarj Nedir ? konusu üzerinde duracağız.

hızlı şarj - quick charge

Hızlı Şarj – Quick Charge Nedir ?

Aslında hızlı şarj olayı yeni gibi görülse’de sadece yapılan değişiklik pil kapasitesi aynı olmasına ramen pil şarj amperi’nin ayarını oynamak ile olur.

Normal Bir şarj amperi 5V 1A olarak görülmektedir. Bu laboratuvar ortamında yapılan testler ile 3300 mAH bir pil 60 dakika’da şarj etmekte bununla birlikte 5V 2A ile yapılan testler bu değerin %60 ile 30 dakika’ya kadar düştüğü test edilmiştir. Böylece üretici firmalar 2A yaparak hızlı şarj olayı demişlerdir.

Qualcomm Quick Charge 2.0 destekleyen telefonlarda yapılan bu hızlı şarj olayını destekleyen telefonların listesini ‘https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/devices/all?feature=Quick%20Charge%202.0‘  adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

hızlı şarj’a uyumlu telefonlar , hızlı şarj nasıl edilir , hızlı şarj olayı , Quick Charge Nedir, Hızlı şarj ne işe yarar , hızlı şarj kaç dakika’da eder

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın