Sponsorlu Bağlantılar

LOKAL SEO { İÇ SEO }

263 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda seo çalışmaları konusundan lokal seo çalışması veya diğer adıyla iç seo konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bunu bir örnek vererek açıklamak istiyorum. Bir binanız var bu binada ne kadar demir, ne kadar çimento atılırsa inşaat sağlamlaştırılırsa o kadar sağlam olur bunun tam tersini düşündüğünüz de ise malzemeden çalarsanız o bina yıkılmaya mâhkumdur.

Lokal seo’da aynen böyledir. Sitenizde iç seo önem verirseniz daha sağlam bir yapıda olacaktır tabi bunu dış seo ile de desteklemek, sağlamlaştırmak gerekmektedir. Siz sitenizi iç taraftan desteklemeniz gerekmektedir. Seo çalışmaları için fazla bir bütçeye sahip değilsiniz. Bunun için yazdığınız yazılar içine diğer konularınıza linkler verebilirsiniz.

Yani anahtar kelime bazlı olarak yazınıza link eklemek suretiyle diğer konularınız da etkileşim, çapraz etkileşim yapabilirsiniz. Bu bir iç seo çalışması olarak örneklendirme yapabiliriz.

Birde LOKAL SEO konusunda diğer ulusal firmalar, güçlü firmalar karşısında hiç şansınız olmayabilir. Bunun için bulunduğunuz şehirde lokal çalışmalar, bölgesel çalışmalar yapabilirsiniz.

Buna şu şekilde örnek verebiliriz. Bilgisayar teknik servisiniz var bilgisayar teknik servisi anahtar kelimesini kullandığınız da Tüm yurtiçinde bu anahtar kelime ile gerilerde olabilir hiçbir faydasını göremezsiniz fakat bölgesel, lokal bir anahtar kelime kullandığınız da ve bunun üzerine dış seo, lokal seo çalışması yaptığınız da faydasını göreceksiniz. Bu lokal anahtar kelime olarak Konya bilgisayar teknik servisi veya Konya’da bilgisayar tamircisi gibi bölgesel çalışmalar yapabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bölgesel seo çalışması yapmanız hızlı bir yükselişe geçecektir.  Bunun yanında dışarıdan destek alarak da daha fazla tanırlılık sağlayabilirsiniz.

SEO

DIŞARIDAN DESTEK İÇİN ARAÇLAR

  • Facebook Sayfası ( beğeni, takipçi, gerektiğinde, sponsorlu reklamlar )
  • Google Haritalar
  • Yahoo Haritalar
  • Foursquare ( Swarm )
  • İnstagram
  • Yelp
  • Yellow Pages

Bu tür tanıtım araçları ile daha fazla marka, ürün firma tanınırlığı alabilirsiniz. Böylece lokal seo çalışması yaptırabilir veya kendiniz de yapabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Ücretli Seo Hizmetleri

Bu konumuzda LOKAL SEO çalışmaları hakkında bilgilendirme vermeye çalıştık. Bununla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınız gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın