Sponsorlu Bağlantılar

LMB ve RMB Tuşları

13.022 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımında LMB tuşu ve RMB tuşu nerede yer alır, nerededir sizlerden gelen sorularda cevaplar vermeye çalışacağız. Sizlerin de sorularınız, sorunlarınız olduğunda soru & cevap sayfamızı kullanmanızı tavsiye ederiz.

LMB & RMB Tuşu

Klavyede lmb tuşu nerededir, klavye üzerinde rmb tuşu nerede bulunur, gibi sorular gelmektedir. Bu tuşlar aslında klavye üzerinde bulunmazlar. Oyun tutkunları veya yeni başlayan meraklı kullanıcılar LMB tuşu, RMB tuşlarına aşinadır.

LMB ( Left Mouse Button ), RMB ( Right Mouse Button ) kısaltmalarıdır ve bu tuşlar Mouse ( fare ) üzerinde yer almaktadır.

Left ( sol ) , Right ( sağ ) fare tuşlarıdır. Bu tuşlar bilgisayar kullanımında fare sol ve sağ tuşlarıdır ve sürekli bu tuşları kullandığımızdan farkına varamıyoruz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi farenin sol tuşuna LMB tuşu , sağ tuşu da RMB tuşu olarak söylenmektedir. Bununla birlikte MMB tuşu da ortada da çevirdiğimiz yuvarlak tekerlektir. Tekerleyin üzerine bastığınız da tuş görevi yerine de geçmektedir.

MMB tuşu bastığınızda fare imlecini kilitler ve fare yukarı doğru hafif çektiğiniz de sayfa kendiliğinden otomatik yukarıya doğru gider ya da tam tersini yapabilirisiniz.  Bu konumuzda LMB tuşu, RMB Tuşu ve MMB Tuşu nerededir, kısaca görevleri hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalıştık.

Bu konuda ve diğer konularda soru & cevap sayfamızı kullanarak tarafımıza sorular göndererek kısa cevap vermeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın