Sponsorlu Bağlantılar

Link Wheel { Link Döngüsü } Nedir?

25 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Link Wheel kavramı diğer adıyla link döngüsü ne demek, ne işe yarar bununla alakalı olarak seo çalışmalarımız altında bilgi vermeye devam edeceğiz.

LİNK DÖNGÜSÜ NEDİR?

Link Wheel diğer adıyla link döngüsü açacağınız paravan sitelerden kendi sitenize link çekmek diyebiliriz.

Fakat link döngüsü için oldukça vaktinizin olması ve içeriklerinizin kalite olması için çalışmanız gerekecektir. Başka web sitelerinizden kendi ana sitenize link çekme diyebiliriz. Oluşturacağınız paravan sitelerin içeriği kendi sitenizle aynı olmasına dikkat ediniz ve içeriklerin kaliteli olmasına önem gösterin. Bunun için bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

  • Ana siteniz ile paravan siteler aynı içeriğinin aynı olmasına dikkat ediniz. Yani teknoloji, haber buna benzer aynı içerikler olsun.
  • Diğer paravan siteleriniz farklı hostinglerde barındırılsın. Bunun dışında c class ip barındıracağınız sitenize c class ip olan farklı bir sitenizden gelecek link oldukça tat vermektedir.

Özetlemek gerekirse link döngüsü oluşturacağınız farklı hosting, ip adresi üzerinden aynı sektör olmasına dikkat ederek ana sitenize hit çekme çalışmasına Link Wheel denilmektedir. Bu da SEO çalışması için farklı bir çalışmadır. Bu zaman isteyen bir çalışma şekli diyebiliriz.

Link çalışmasında X sitesi Y sitesine link veriyorsa Y sitesi geri dönüş olarak X sitesine link vermeyecek bu Google tarafından algılanması faydalı bir sonuç vermeyecektir. Yani arama motorları bu linklerin doğal olduğunu düşünmelidir.

BAĞLANTI ALINABİLECEK FAYDALI SİTELER

Diğer tarafta faydalanabileceğiniz link alabileceğiniz siteler olarak aşağıda sitelerden link desteği alabilirsiniz.

  • Go Articles
  • Digg
  • Stumble Upon
  • Disq.us

Yukarıda verdiğimiz sitelerden ana sitenize link çekebilirsiniz. Bu konumuzda link döngüsü nedir, link whell ne demek bu konularda bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı sorularınız için sayfamızın yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın