Sponsorlu Bağlantılar

Seo’da a – b — c class ip hosting kavramı

25 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda seo için önemli etkenlerden biri de ip class dır. Siteler sunucuda barınırken siteleriniz ulaşabilmek için domain adı ve ip adresleri ile dns çözümlemesi yaparak ulaşmaktadır.

Sitenizin barındığı hosting yani sunucu altında yüzlerce site bulunabilir. Yani sadece sizin sitenizin barındığı bir sunucu değil de birden fazla sitelerde bulunmaktadır.

Sitenizin barındığı IP adresleri altında zararlı siteler barındığında bu Google bakımından sevilmeyen bir durum, kalitesiz ve kalite puanı düşük bir site olarak algılanmaktadır.

İp adresiniz altında barınan siteleri izleyebilmek için “https://wmaraci.com/sunucu-tarama” adresi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Google siteleri barındığı ip adreslerine göre yeni algoritmaya göre değerlendirmektedir.

Şuna örnek verecek olursak yukarıda link adresinden sorgulama yaptığınızda aynı ip adresinde bulunan bir siteden backlink aldığınızda bu tamamen organik olarak görülmemektedir. Bu nedenle a class, b class ve c class ip adresleri dediğimiz kavram ön plana çıkmaktadır.

Bu class kavramı bulunduğu ip adresi aralığına göre değerlendirilmektedir. Bunlara yazımız için örnek vereceğiz.

A CLASS İP ADRESLERİ

Google tarafından oldukça sevilir ve hızlı index alan sitelerin bulunduğu ip adres classıdır. Bu ip adresleri bir birinden tamamen bağımsızlardır. 31.191.xx.xx – 46.121.xx.xx gibi farklıdır.

B CLASS İP ADRESLERİ

Bu ip adresleri de A class adreslerine göre az bulunurlar. Genelde B class ip adresleri büyük e-ticaret siteleri barınmaktadır. Bunların ilk oktet başlangıçları 128 ile 191 arasındadır.

C CLASS İP ADRESLERİ

C class ip adresleri diğer ip adreslerine göre daha ucuz ve çok bulunan ip adresidir. Seo uzmanları tarafından tercih edilen ip adresidir.

Bunun için seo uzmanları tarafından tercih edilen c class ip adresi olan siteler tercih edilmektedir.  Bunu konumuzu inceledikten sonra siteniz hangi class ip de bulunuyor? Bunu sorgulamak için “https://www.adtorium.com/webmaster-araclari/ip-class-sorgulama” adresi üzerinden sitenizin ip class sorgulaması yapabilirsiniz.

O zaman özetlemek gerekirse sitenizin aynı ip adresi altında barınan sitelerden backlink çalışmaması yapmamanız gerekmektedir. Tanıtım yazısı veya Backlink alacaksanız da ip class sorgulama yaparak öyle yazı almanızı tavsiye etmekteyiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın