Mobil

LG Velvet Sar Değeri Ne Kadar

LG Velvet Sar Değeri Ne Kadar

Merhabalar, bu konumuzda LG Velvet Sar Değeri nedir, ne kadar merak edenler için bu konumuzda bilgi vermeye çalışacağız.

Konumuza başlamadan önbilgi olarak sar değeri nedir ve telefonun sar değerini bulma konusunda yazımızı da ayrıca okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

SAR DEĞERİ NEDİR?

 

Akıllı telefonlarda sıklıkla duyduğumuz SAR ( Specific Absoration Rate ) kelimesinin kısaltılması olan SAR değeri “özgül soğurma değeri” olarak isimlendirilmektedir.

 

 

Akıllı telefon ve elektro manyetik sinyallerin yaymış olduğu radyasyon diğer adıyla elektro sinyallerin vücutta soğrulma değerini ifade etmektedir. Bu değerler insan vücuduna fazla alındığında zararlar vererek insanı hasta etmektedir.

Cihazların bu sinyaller ile maruz bırakabileceği radyasyon emilimi olarak ifade edilmektedir. Sar Değeri W / kg olarak ifade edilmektedir.

 

SAR DEĞERİ NORMAL STANDART ARALIĞI

 

LG Velvet radyasyon değeri veya Sar değeri normal değerlerde mi? Bu normal değerler nedir, hangi aralıkta olmalıdır. Sar Değeri ABD’de 1.6 W / kg değerlerine kadar normal iken AB ülkelerinde bu değer 2 W / kg olarak kabul görmektedir.

 

LG VELVET TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

LG Velvet sar değeri ne kadardır. Bu değerleri vermeden önce telefonun teknik donanım özelliklerine bir değinelim.

Telefonumuz Ekran boyutu 6.8 inç, 128 GB dahili depolama alanı, 6 GB Bellek, Batarya kapasitesi 4300 mAh, işlemci frekansı 2.8 GHZ ve 5G desteği sunmaktadır.

 

LG VELVET SAR DEĞERİ NE KADAR

 

LG Velvet sar değeri Kafa için 0.605 W / kg iken Vücut için 1.595 W/kg olarak AB değerleri gelmektedir. Bu değerler yukarıda verdiğimiz gibi ABD ve AB ülkeleri için normal değerler içinde olduğu için uygundur.

 

SAR değeri Sorumluluk Reddi;

LGve diğer cihazlarda resmi SAR değerini sağlar, fakat tüm modeller tüm ülkelerde piyasaya sürülmediği için bazı değerler resmi olarak mevcut değildir. Bu nedenle farklı bölgelerde bazı değerlerin eksik olduğu görülmektedir.

Fakat her zaman söylediğimiz gibi çocuklarımızı mümkün olduğu kadarıyla elektronik cihazlar ve telefonları fazla kullanmamalarını önermekteyiz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu yazımızda LG Velvet sar değeri ne kadar, değerler normal mi, standartlarda mı bu sorulara cevap vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2023-2024-2025-2026-2027

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL