Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcı ( Guest ) için Harddisk ( Hdd ) Sınırlama

891 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda kullanmış olduğumuz  C: ( Sistem kurulu ) ve birde D: yada E: gibi arşiv amaçlı kullanmış olduğumuz Harddisk bölümü vardır , bu arşiv bölümünde resimleriniz ,müzikleriniz  önemli dosyalarınız vardır  bu özel dosyalarınızı  bilgisayarınızdaki bir başka kullanıcıların yani Guest Kullanıcıların görmesini istemiyorsanız bilgisayarınızdaki harddisk bölümünü bu misafir kullanıcılarına sınırlayabilirsiniz.

 Bu Harddisk sınırlaması ile misafir kullanıcıların bu dosyalara erişimini engelleyebilirsiniz, Bu sabitdisk sınırlama özelliği, kullanıcı bazlı harddisk engelleme konusunda sizlere hazırladığım aşağıdaki video izleyebilirsiniz.

Kısaca konuyu özetlemek gerekirse, sizin yönetici hesabınızla bilgisayarda oluşturduğunuz kullanıcı yani guest hesaplar üzerinden harddisk erişimi sınırlayabilir, kısıtlama yaparak erişimi engelleyebilirsiniz. Böylece disk üzerinde önemli bilgileri yabancı kişilerden veya misafir kullanıcı hesaplardan kısıtlama ( deny ) yaparak kapatabilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın