Sponsorlu Bağlantılar

Anahtar kelime oluşturma araçları

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda alternatif anahtar kelime oluşturma araçları hakkında bilgi vereceğiz. Anahtar kelimeler seo için oldukça önemlidir.  Bir online kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda internete ne aramak istiyorsa bunu arama motoruna “arama kelimesi” veya diğer adıyla “anahtar kelime” yazarak bulmaya çalışmaktadır.

Bu aranan kelimelere “anahtar kelimeler” denilmektedir. Seo uzmanları veya webmaster sitelerine ziyaretçi çekebilmek ve arama motorlarında ön sıralara çıkmak için bu anahtar kelimeler üzerinde çalışmalar yapmaktadır.

Buna örnek verecek olursak evinizin mutfağında lavabo kaçağı olduğunu düşünürsek arama motoruna “su kaçağı Konya” arama kelimeleri yazarak Konya da bir dükkan aramaktadır. Seo’cular işte bu arama kelimelerini genişletmek ve arama kelimelerine alternatif kelimeler üretmek için birçok araçlardan yardım alabilmektedir.

Bizimde bu yazımızda anahtar kelime oluşturma araçlarını sizler için web site, blog sayfası olanlar veya seo çalışanlar için birkaç alternatif site adı vererek sizlere destek olmaya çalışacağız.

ANAHTAR KELİME ÜRETİCİSİ

Oldukça faydalı ve yararlanacağınız bir araç olan UberSuggest size bir çok kelime önerisi sunacak ve anahtar kelimelerin geçtiği siteleri sizlere sunan güzel bir online sitedir.

Bu siteye “https://neilpatel.com/ubersuggest/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anahtar kelime üretme araçları benimde kullandığımız güzel bir online sitedir. Arama kelimemizi yazarak ülke olarak “Turkish” seçiyoruz ve “search” butonu ile bu kelimeyi türetiyoruz.

Size bulduğu alternatif anahtar kelimeleri aşağıda sıralamak suretiyle konumuzu daha iyi anlamış olacaksınız.

  • Su kaçağı Konya
  • Su kaçağı bulma Konya
  • Su kaçağı tespiti Konya
  • Su kaçak tespiti Konya
  • Kırmadan su kaçağı bulma Konya

Bunun gibi arama kelimeleri türeterek seo çalışmasında oldukça içinize yarayacaktır. Bununla bilirlikte Arama yoğunluğu ( Trend ) bunları da göstermektedir. Bunun dışında bu arama kelimeleriyle ön plana çıkan siteleri de göstermektedir.

KEYWORD TOOL.İO

Bunun dışında diğer bir site için anahtar kelime oluşturma araçları arasında kullanabileceğiniz Keyword tool.io online aracıdır.

Bunun için “https://keywordtool.io/” adresi üzerinden anahtar kelimelere alternatif kelimeleri sizlere tavsiye etmektedir. Diğer UberSuggest alternatif farklı bir online anahtar kelime oluşturma için geliştirilmiş bir sitedir.

GOOGLE ANAHTAR KELİME PLANLAYICISI

Son olarak php anahtar kelime oluşturma için Google Anahtar kelime planlayıcısı “https://adwords.google.com.tr/ üzerinden hesabınız varsa girerek anahtar kelime arama yoğunluğu, maliyeti buradan görüntüleyerek alternatif arama kelimeler üretebilirsiniz.

Bunun aşağıda listemizde anahtar kelime oluşturma siteleri sizlere listeli olarak sunuyoruz. Bu sitelerden de yararlanabilirsiniz.

  • com
  • SEOQuake
  • Quora
  • Amazon
  • Yandex

Bu online araçlardan da faydalanabilirsiniz. Bu konumuzu özetlersek seo çalışması yapanlar için anahtar kelime üretme, anahtar kelime oluşturma araçlarını sizlere vermeye çalıştık.Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın