Sponsorlu Bağlantılar

klavye’yi takınca siyah ekran geliyor bilgisayar açılmıyor?

4.742 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sorunlardan bu konumuzda bilgisayar açılırken klavye takılı iken, siyah ekran geliyor ve bilgisayar açılmıyor , ekrana hiç bir şey gelmiyor, klavyeyi çıkarınca bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun çözülüyor, bilgisayar açılıyor bu sorun nasıl çözülür, nasıl düzeltilir? bununla ilgili sizlerden gelen sorulara cevap aramaya çalışacağız.

klavyeyi takınca bilgisayar açılmıyorsa bunun altında farklı nedenler aramak gerekecektir, sadece klavyede sorun mu? oluyor veya farklı donanımlardan kaynaklı da bu sorun yaşanıyor mu? bunu ilk önce deneyerek test etmek gerekecektir. klavye bağlı bu sorun devam ediyorsa o zaman aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını deneyerek çözüm bulmaya çalışacağız.

klavye takılı bilgisayar açılmıyor siyah ekran geliyor?

klavyeyi takınca bilgisayar açılmıyor , bu sorun anakart usb arızalı olma durumundan kaynaklı olacağı için elektrik veya elektronik devreler nedeniyle arıya geçebileceği için bu usb bağlantı yerlerinde sorun olabilir. Bunun için bu son çare olarak tamirciye veya teknik servise götürmeniz de fayda olacaktır, bu son aşamada olacak şeylerdir şimdi bundan sonraki adımları deneyiniz eğer olmuyorsa bu adıma öyle başvuru yapınız. farklı usb bağlantılarına takmayı deneyin, klavye bağlayınca bilgisayar açılmıyorsa o zaman anakart arızası da olabilir. 

diğer forumlarda çözüm olarak bios ekran çözünürlüğünü desteklemiyor olabilir bu nedenle ekran açılmıyor gibi görünecektir, fakat siyah ekran geleceği için sorun yaşanabilmektedir. Bu nedenle bios ekran çözünürlüğü desteklemediği için bios güncellemesi yapabilirsiniz. 

klavye takılınca bilgisayar açılmıyorsa bu sorun herhangi bir usb takınca bilgisayar açılmıyor aynı sorunu yaşatıyor mu? inceleyin ve gözlemleyiniz. anakart’da değilse bios ayarlarından Bios>Advanced>USB Configuration>Legacy USB Support adımlarını takip ederek bu ayarı disable ediniz.  son olarak bu şekilde denemezdi fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

klavye’yi takınca siyah ekran geliyor bilgisayar açılmıyor? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Yeni aldığım oyuncu lattop,a oyuncu klavyesi aldım , ama bazen aılırken siyah ekran geliyor sebebi taktığım ek klavye, klavyeyi çıkarınca ekran gelıyo , ne yapmam lazım

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın