Sponsorlu Bağlantılar

google asistan nasıl devre dışı bırakılır?

38.702 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple tarafından geliştirilmiş sanal asistana rakip olarak geliştirilmiş Google Assistant size yardımcı olacak bir çok özelliği sunmaktadır.

Fakat Google asistan kullanımı o kadar yaygın bir hale gelmediği için neredeyse kullanımı unutulmuş durumdadır. Sizde Google Assistant ( Google asistan ) kullanmıyorsanız bunu kapatabilir, devre dışı bırakabilirsiniz.

Daha önceki konularımız da Google asistan nasıl aktif edilir konusunda anlatımlarımızın dışında tam tersi olarak bu konumuz da Google Assistant nasıl kapatılır? Bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Google Asistan Nasıl Kapatılır?

Sizde Android telefonlarda bu özelliği kullanmıyorsanız iptal edebilir, kapatabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek Google asistan iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • Google
  • Uygulama Bildirimleri
  • Uygulamayı devre dışı bırakma

Bu adımları takip ederek google asistan kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği devre dışı bırakmak telefonun şarjının çabuk bitmesinin önüne de geçecektir. Telefonda şarj sorunu yaşıyorsanız sizde Google dijital asistan kapatma kullanmıyorsanız kapatınız.

Eğer kapattığınız Google asistanı tekrar geri açmak isterseniz yukarıda aynı menü ayarlarını takip ederek bu sefer “Uygulamayı Aktif Et” butonu kullanarak Google Asistanı açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın