Sponsorlu Bağlantılar

İphone Sesli Notlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

943 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sesli Kayıt denildiğinde aklıma hep televizyonlarda muhabirlerin elindeki kayıt cihazları gelmiştir , röportaj veya bir haber yaptıklarında konuşan kişiye tutarak ses kayıtlarını alarak sonradan haber yapmalarıydı. Hep aklıma bu geliyor bunu nedeni ise teknoloji cihazlarına bağlılığım olduğu içindir diye düşünüyorum.

ses kayıt cihazı

Birde size şöyle bir resim buldum belki hatırlarsınız diye şimdi biraz nostalji yaptıktan asıl olan konumuza gelelim günümüz teknolojisi ile artık her şeyi bir yere sıkıştırıp tek bir yerde kullanıyoruz , telefon , fotoğraf makinesi , bilgisayar , ses kayıt derken Günümüzde akıllı telefonlarda ile her şeyi bir arada kullana biliyoruz. Bu konumuzda İphone Sesli Notlar özelliğinden bahsedeceğim.

İphone Sesli Notlar Nedir ?

Yukarıda ses kayıt cihazının günümüz modern dizaynı diyebiliriz , taşınabilir ses kayıt cihazı olarak kullanabileceğimiz bu uygulamada dahili veya harici mikrofon ile sesleri kayıt edebilirsiniz. Kayıt ettiğiniz ses kayıtlarını ise daha sonra dinleme imkanı sunmaktadır.

iphone sesli notlar

 

iphone kayıt butonu Bu butonu hafif dokunduğunuzda sesleri kayıt etmeye başlamaktadır. Tekrar bu düğmeye bastığınızda ses kayıt işlemi duracak Bitti yazısına hafif dokunduğunuzda kayıt işlemi bitecektir.

Size Yeni Bir pencere açılarak ses kayıt işlemi için bir isim vermenizi isteyecektir. Burada yeni bir kayıt oluşturduğunuzda kayıtları karıştırmayın diye isim verebilirsiniz. Eğer isim vermezseniz Yeni Kayıt olarak kayıt  edecektir.

iphone ses çalma butonu

Bu buton ise kayıt ettiğiniz sesli notları tekrar dinlemek için basacağınız buton’dur. Yukarıda Yeni Kayıt olarak isimlendirdiğiniz ses kayıtlarını tekrar dinlemek için kullanılır.

Bu Ses Notlarını bilgisayarınıza iTunes üzerinden eşleştirme yaparak bilgisayara aktarabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan sesli notlar , derslerde not almak , radyo , tv veya herhangi bir cafe ortamında çalan müzikleri kayıt ederek ileride dinleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

iphone sesli notlar , iphone sesli notlar nedir , sesli notlar ne işe yarar , sesli notlar uygulaması , sesli notlar , kayıtlı sesleri bilgisayara aktarma , iphone ses kayıt uygulaması , ipad sesli notlar

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın